Me plis dhe kostum kombëtar/ Studenti kosovar diplomohet në Liechtenstein (Video)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një student kosovar ka rrëmbyer vëmendjen në Liechtenstein dhe gjithë shqiptarinë, pas diplomimit në Universitetin e këtij shteti.

Drin Çeku një student nga Kosova, më konkretisht nga Peja dhe sapo ka përfunduar studimet në Fakultetin Ekonomik, në Liechtenstein.

Por pjesa më e veçantë nuk është e gjitha këtu. Kjo pasi ai ka shkuar në ceremoninë e diplomimit, në mënyrën më patriotike të mundshme. Ndryshe nga kolegët e tjerë të veshur me kostume formale, studenti kosovar ka zgjedhur të veshë kostum kombëtar, shoqëruar me plis mbi kokë.

Gjesti i Drinit është bërë menjëherë viral dhe për atdhedashurinë e treguar në një ditë kaq të rëndësishme në jetën e tij, ai ka marrë vlerësime të shumta, mëse të merituara.

 

 


Të fundit

BE i bën presion Serbisë për sanksionet kundër Rusisë

Presioni i Bashkimit Evropian ndaj Serbisë është duke u rritur, për shkak të refuzimit të Beogradit për t’i mbështetur sanksionet...

Loredana thumbon Serbet, “Kurrë mos u ngatërroni me shqiptarët”

Këngëtarja Loredana Zefi ka treguar mbështetjen e saj për shqiptart që janë pjesë e skuadrës zvicerane që u përball një natë më parë me Serbinë....

Moti merr kthesë. Çfarë pritet nga nesër

Kushtet e paqëndrueshme atmosferike do të dominojnë të gjithë vendin tonë për gjatë gjithë 24 orëshit, duke sjellë në territor vranësira të shumta të...

Arjan Çani thyen heshtjen, flet për herë të parë pas largimit nga Tv Klan

Lajmi se emisioni i së premtes “Zonë e Lirë”, nuk do të transmetohet më në Tv Klan bëri shumë bujë para pak muajsh. Kjo...

Greqia nuk gjen qetësi/ Një tjetër tërmet godet zonën e Tilos, ja sa është magnituda

Një tërmet me magnitudë 3.8 ballë të shkallës Rihter ka tronditur Greqinë. Tërmeti është regjistruar  në orën 15:14 në zonën detare në jugperëndim të Tilos...

Lajme të tjera

Web TV