Zgjedhjet në FRPD/ Kokalari tregon bisedën me Berishën: “Përsërit garën, ke bërë…”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Evi Kokalari ka treguar bisedën që ka bërë Sali Berisha për zgjedhjet në FRPD.

Ajo ka thënë se i ka kërkuar Berishës që zgjedhjet në FRPD të përsëriten dhe të përjashtohen ata që kanë bërë manipulime.

“Berisha duhet të dalë tani dhe të thotë që kjo që ka ndodhur me forumin rinor nuk është mirë dhe do e zgjidhim. Përsërit garën dhe të gjithë ata që kanë manipuluar të merren masa. Duhet të përjashtohet nga partia kushdo që ka bërë manipulime. I kam thënë privatisht dhe po i them publikisht Berishës”, u shpreh Kokalari për mediat.

Ajo edhe një herë ka thënë se në zgjedhjet për kreun e ri të FRPD është bërë një masakër. Kujtojmë që zgjedhjet për kreun e FRPD u mbajtën dy ditë më parë dhe fitues u shpall Besart Xhaferri, por Kokalari është shprehur e zhgënjyer për këtë rezultat.


Të fundit

Berisha mesazh liderëve europianë: Rama i shet samitet si mbështetje ndaj tij

Pas falenderimit për liderët europianë, Sali Berisha kishte një mesazh për ta duke i thënë se Edi Rama i...

Berisha: Përfaqësohemi në samit nga personi që duhet të ishte para drejtësisë

Sali Berisha thotë se protesta e sotme ka synim të tregojë zërin opozitar të shqiptarëve para BE. Sipas tij, shqiptarët janë fatkeq që në...

Merkato e kohës moderne, ja sa do ta kishin vlerën sot Ronaldo Fenomeni dhe Maradona

Çmimet që duhen paguar për të blerë “yjet” e mëdhenj të futbollit kanë shkuar në “stratosferë”. Dhe kur mendon se për lojtarë të shndërruar...

Berisha falenderon liderët europianë: Ky samit është mbështetje e veçantë për PD

Sali Berisha nuk ka kursyer falenderimet për liderët europianë që ndodhen në Tiranë për samitin e BE. Ndonëse ka thirrur protest në këtë ditë...

Goditja e Berishës, Meta shfrenon gjuhën ndaj Ramës: Tradhtar, skizofren….

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka  sulmuar ashpër kryeministrin Edi Rama, duke akuzuar këtë të fundit për sulmin ndaj kryetarit të PD-së,...

Lajme të tjera

Web TV