Horoskopi ditor, 4 tetor 2022

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Dashi

Pasdite, me Hënën në sekstil ndaj Jupiterit, do të identifikoni strategjitë më të dobishme për të zgjidhur disa çështje të mbetura të pazgjidhura deri më tani. Në punën tuaj gjithçka do të shkojë mirë. Do të ndiheni rehat, plot energji dhe kreativitet.

Demi

Njohja e rastësishme mund të jetë e rëndësishme në profesionin tuaj. Kini kujdes të mos humbisni shanset që do të rezultojnë të shkëlqyera. Mundësi e papritur, lidhur me një marrëveshje të mirë është e mundur. Para se të hidheni, peshoni të gjitha të mirat dhe të këqijat.

Binjakët

Ka ardhur koha të shikoni përreth jush dhe, me Saturnin aleat, të filloni të bëni një përzgjedhje të mirë mes njerëzve të konsideruar deri tani miq. Nuk duhet të dyshoni në dashurinë e partnerit, vetëm sepse ai është i fokusuar në karrierën e tij tani.

Gaforrja

Do të dëshironi të çliroheni nga lidhjet e zakonshme familjare, por nuk do të jetë e lehtë të injoroni sfidat nervore të një të afërmi. Për të përmirësuar mirëkuptimin me një mik, jini të sinqertë në shprehjen e mendimeve dhe kurrë mos i bëni të detyrueshme gjërat.

Luani

Bashkëpunëtorët e Marsit dhe Jupiterit do t’ju bëjnë më aktivë, dinamikë dhe mbi të gjitha të gatshëm për të shijuar plotësisht sukseset që keni fituar mjaft. Me Marsin në sekstil, jini të guximshëm në hapjen e zemrës suaj pa hezitim ndaj personit që ju ka bërë më tepër përshtypje.

Virgjëresha

Do të fitoni, me një dialektikë brilante, interesin e dikujt që në shikim të parë kishte një ide krejtësisht të ndryshme për ju. Shfrytëzojeni rastin për të punuar me një koleg të zgjuar, nga i cili do të mësoni shumë.

Peshorja

Lexo edhe :  Origjina e pedagogjisë së zezë/ Kur fëmijët "drejtoheshin" me tingujt e goditjeve

Falë Saturnit, nëse doni të zgjeroni rrethin tuaj të miqve, do të bëni një përzgjedhje mjedisesh, njerëzish, situatash që do të jenë më të përshtatshmet për ju. Për të dashuruarit, një atmosferë e qetë dhe harmonike. Secili do të pranojë ftesat e dashura të tjetrit.

Akrepi

Me Hënën e pafavorshme gjatë pasdites, nuk do të jeni të gatshëm të mbyllni sytë ndaj gjërave të vogla që nuk ju përshtaten. Në vend që të luftoni, relaksohuni! Mos vendosni vetëm nevojat tuaja në qendër të çiftit: pranoni edhe dëshirat e partnerit.

Shigjetari

Në biznesin tuaj rrezikoni të viheni nën rrezik, për shkak të gabimeve në vlerësim ose pakujdesisë që nga dëshira që disa çështje t’i zgjidhni shpejt dhe mirë. Disa takime që do ju lënë gjurmë dhe do ju bëjnë të jetoni në një atmosferë magjike, vështirë të harrohet.

Bricjapi

Mërkuri është në trinë, ndërsa pasdite do të zhvilloni nisma interesante. Mos humbisni kohë dhe përfitoni nga ky moment i favorshëm. Mërkuri dhe Urani do ju bëjnë të fokusoheni te detyrat kryesore, por pa lënë mënjanë përmbushjen e një ëndrre.

Ujori

Me Venusin mik dhe Saturnin në shenjë, favorizohen projekte të dasmës dhe bashkëjetesës. Dëshirë e madhe për të krijuar lidhje që japin qetësi dhe siguri. Hëna në sekstil ndaj Jupiterit favorizon takime dhe kontakte edhe me vende të largëta dhë ju bën të arrini rezultate të shkëlqyera.

Peshqit

Për shkak të Marsit të pafavorshëm, veproni në punë duke u fokusuar në saktësinë dhe metodën, për të frenuar çrregullimin dhe për të mbajtur një status linear dhe efektiv. Meqenëse Mërkuri është në kundërshtim me Virgjëreshën, kini kujdes nga çdo pengesë e bezdisshme.


Të fundit

Veliaj: Lajm i mirë biletimi elektronik! Krijimi i sistemit të koordinuar të transportit

Lëvizshmëria dhe sfidat aktuale të qarkullimit në kryeqytet, por edhe perspektivat e mobilitetit alternativ, ishin fokusi i takimit të...

Lajmi i fundit/ Ndërron jetë tragjikisht në fushë futbollisti 16-vjeçar i Trepça ’89

Një ngjarje e rëndë, por edhe e hidhur për futbollin kosovar ka ndodhur këtë të shtunë. Një lojtar junior i Trepça ’89 është ndar...

Lufta në Ukrainë/ Forcat ruse po konsolidojnë pozicionin në Mariupol

Rusia po konsolidon praninë e saj ushtarake në qytetin port të pushtuar të Mariupolit duke ndërtuar një bazë të madhe ushtarake. Lajmi është bërë i...

Liderët e BE vijnë të martën në Tiranë, zbardhen marrëveshjet që priten të firmosen

Më 6 dhjetor, për herë të parë Shqipëria do të presë liderët e vendeve të Bashkimit Europian në samitin me vendet e Ballkanit Perëndimor. Në...

“Gratë e ish-burrave të mi më kanë inat”, Rudina Dembacaj i befason të gjithë

Moderatorja dhe aktorja Rudina Dembacaj, para se të martohej me Mark Frrokun, ka qenë e lidhur me regjisorin Eduart Grishaj dhe më pas me...

Lajme të tjera

Web TV