Vangjeli: Kritikat e politikës ndaj SPAK janë lajm i mirë, kanë filluar të kenë frikë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Analisti Lorenc Vangjeli, e ka cilësuar një lajm të mirë deklarata e bëra nga politikanët kryesorë në Shqipëri kundër SPAK.

I ftuar në “Log.” në Abc të gazetarit Endri Xhafo, Vangjeli tha se kur sot sheh që politikat shqiptarë kanë ankesa për veprimtarinë e SPAK, atëherë ky është një lajm shumë i mirë, pasi tani gjuetari është kthyer në pre, dhe ka frikë nga ajo që pritet të ndodhë.

“Kur sheh që politikanët kanë ankesa për veprimtarinë e SPAK ky është një lajm i mirë. Nëse sot ende nuk ka ndodhur nesër pritshmëritë për SPAK do të jenë të larta. Ka filluar të ndodhë që sot gjuetari të bëhet pre dhe të ketë frikë nga ajo që pritet të ndodhë”, tha Vangjeli.


Të fundit

“Shqiptarët kriminelë”, Dua Lipa ‘i merr në mbrojtje’:Është fatkeqësi që na shohin kështu

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa, në një konferencë për mediat ditën e sotme është shprehur e lumtur...

Aksident i frikshëm/ Makina del nga rruga dhe merr para trafikndarësen

Një aksident i rëndë është regjistruar pasditen e sotme në aksin nacional Pogradec-Qafë Thanë në afërsi te fshatit turistik të Linit. Sipas burimeve, një mjet...

Brazili kërkon kualifikimin ndaj Zvicrës, janë publikuar formacionet zyrtare të skuadrave

Brazili dhe Zvicra është kryesfida e ditës së sotme, e cila zhvillohet në kuadër të Grupit G. Brazili është lider i grupit me tri pikë,...

VIDEO/ Mes spektaklit, Gana mposht Korenë e Jugut dhe ushtron presion mbi Uruguajin

Gana ia del me sukses që në ndeshjen e dytë të Grupit H të marrë tre pikët e para në këtë Kupë Bote, Kombëtarja...

U përplas nga motori, këngëtarja rrëfen “tmerrin” e aksidentit në Tiranë

Këngëtarja e njohur nga Kosova, Vjollca Haxhiu është përballur me një situatë të pakëndëshme dhe të rrezikshme për jetën e saj disa javë më...

Lajme të tjera

Web TV