VIDEO/ Lojtari i skuadrës gjermane përplaset me murin dhe humbet ndjenjat

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Lojtari i Chemie Leipzig, (klubi i Regionalliga Nordost në Gjermani) Japel pësoi një dëmtim të frikshëm në ndeshjen e kësaj fundjave ndaj Chemnitzer. Teksa tentoi të mbante në lojë një top në vijën fundore, futbollisti rrëshqiti sapo kaloi fushën dhe u përplas dhunshëm me murin.

Për një moment, Japel humbi ndjenjat dhe u detyrua ta kalonte natën në spital nën kujdesin e mjekëve, ndërsa për fat të mirë, klubi i Chemie Leipzig lajmëroi se gjendja e lojtarit ishte optimale dhe se përplasja nuk kishte shkaktuar pasoja. Gjithsesi, Japel do t’i duhet të pushojë deri në mesin e javës së ardhshme para se të zbresë sërish në fushë.

Të fundit

Mister në rrugën Berat-Lushnjë, shoferi dhe pasagjeri zhduken pas aksidentit të rëndë

Një makinë tip Mercedez Benz është përplasur mbrëmjen e së shtunës me trafikandarësen në rrugën nacionale Berat- Lushnjë, në...

VOA: Berisha nuk heq dorë nga protesta e 6 dhjetorit, del në shesh pa lejen e Policisë

Në Tiranë, Partia Demokratike, ajo pjesë që drejtohet nga ish-kryeministri Sali Berisha, bëri të ditur se nuk do të ndryshojë planet për të zhvilluar...

Bora Zemani merr buqetën më të veçantë dhe më të pazakontë nga ndjekësit e saj!

ora Zemani prej më shumë se një viti tanimë ka qenë kryefjalë e mediave duke nisur që nga moderimi i programit hit “Për’Puthen” e...

VIDEO/ Argjentina mposht Meksikën dhe merr tre pikët e para, Messi shënon një super gol

Argjentina siguron suksesin e parë në Kupën e Botës, Katar 2022, por përfaqësuesja “Albiceleste” i falet përsëri kapitenit dhe njeriut lider, Lionel Messi-t. 7 herë...

Eksperimenti i të ftohtit, BBC: Çfarë i ndodh trupit në një shtëpi pa ngrohje!

Deri këtë vit temperatura mesatare që duhej mbajtur në shtëpitë dimërore në disa pjesë te Europës, ishte 20 gradë, me luhatje maksimale në dy...

Lajme të tjera

Web TV