Vritet në mes të lokalit këngëtari i njohur, pasi refuzoi të këndonte një këngë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Këngëtari i njohur turk, Onur Şener është plagosur për vdekje në një lokal ku po performonte. Sipas deklaratave të pasqyruara në raportin e policisë, një grup prej disa personash të cilët ndodheshin në ambientin ku këngëtari turk po këndonte, i kanë kërkuar atij që të performonte një këngë, por Onur Şener ka refuzuar kërkesën e tyre. Pasi refuzimit, ata kanë filluar të debatojnë me muzikantin.

Më pas debati agravoi aq shumë saqë Şenerin e plagosën me copa xhami në fyt. Pas ngjarjes, artisti u dërgua në spital, por me gjithë ndërhyrjet mjekësore nuk mund të shpëtonte.

Në lidhje me ngjarjen e rëndë, Policia ka arrestuar 3 nga 5 personat e dyshuar për vrasjen e muzikantit Onur Şener i cili gjeti vdekjen si pasojë e sherrit në një ambient argëtimi në lagjen Çankaya të Ankarasë.


Të fundit

VIDEO/ Mes spektaklit, Gana mposht Korenë e Jugut dhe ushtron presion mbi Uruguajin

Gana ia del me sukses që në ndeshjen e dytë të Grupit H të marrë tre pikët e para...

U përplas nga motori, këngëtarja rrëfen “tmerrin” e aksidentit në Tiranë

Këngëtarja e njohur nga Kosova, Vjollca Haxhiu është përballur me një situatë të pakëndëshme dhe të rrezikshme për jetën e saj disa javë më...

Urim për 110-vjetorin e Pavarësisë/ Flamuri ynë “valëvitet” në faqen e institucionit grek

Greqia u është bashkuar vendeve që kanë uruar Shqipërinë për ditën e Pavarësisë. Ka qenë ministria e Jashtme e Greqisë, që ka shprehur urimet...

“Si qytetarja më e re”, Dua Lipa pozon me flamurin shqiptar: Mezi pres me ju pa sonte

Disa orë para koncertit në sheshin Skënderbej, Dua Lipa ka ndarë një video në rrjete sociale me flamurin kuq e zi. Ajo shkruan se...

110-vjetori i Pavarësisë/ Biden uron Shqipërinë: Do vazhdojmë t’ju mbështesim

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Joseph R. Biden Jr., ka uruar 110-vjetorin e pavarësisë së Shqipërisë dhe Ditën e Flamurit. Në mesazhin e...

Lajme të tjera

Web TV