Chelsea fiton bindshëm ndaj Milanit, Benfica ndal PSG-në! City nuk ndalet

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Chelsea ka arritur të fitojë bindshëm ndaj Milanit në Stamford Bridge.

Golin e parë anglezët e gjetën në minutën e 24-të me anë të Fofana pas një rrëmuje në zonën e Milanit. Pjesa e parë u mbyll me këtë rezultat, ku nuk munguan as katër kartona të verdhë.

Pjesa e dytë filloi menjëherë në favorin e Chelsea, ku në minutën e 56-të ishte Aubameyang që shënoi pas një asistimi të James.

Ky i fundit, arriti të gjente rrjetën pas asistimit nga Sterling, duke goditur fuqishëm topin dhe Tatarusano nuk pati mundësinë për të shpëtuar rrjetën.

Sulmuesi ynë i kombëtares, Armando Broja u aktivizua në minutën e 75-të duke zënë vendin e Sterling. Chelsea kështu me këtë fitore ngjitet në vendin e dytë në kuotën e 4 pikëve, një më pak se Salzburgu i vendit të parë, ndërsa Milan në vendin e tretë me 4 pikë gjithashtu.

Manchester City nga ana tjetër ka fituar bindshëm me rezultatin 5-0 kundër Kopenhagen. Golat u shënuan nga Haaland dy herë, autogol, Mahrez dhe Alvarez.

Real Madrid ka arritur të fitojë me rezultatin 2-1 ndaj Shakhtar Donetsk, ku Vinicius Jr dhe Rodrygo ishin autorët e golave.

Ndërkohë, Juventus triumfoi 3-1 me Maccabi Haifa, ndërkohë PSG u ndal në barazim nga Benfica.

Rezultatet e plota:

Të fundit

110 – vjet ekonomi shqiptare – përballja me sfidat e zhvillimit ekonomiko-social

Nga Anastas Angjeli, Adrian Civici Ekonomia shqiptare në periudhën para shpalljes së pavarësisë deri në luftën e II-të botërore Struktura ekonomike...

“E pritën derisa erdhi dhe…”/ Zbardhen detaje nga vrasja e shqiptarit në Gjermani

Një shqiptar është qëlluar për vdekje mbrëmjen e djeshme në Krefeld Gjermani. 42-vjeçari shqiptar është qëlluar katër herë nga dy persona, ndërsa ka humbur jetën...

Vendimi për liberalizimin e vizave për Kosovën, ja çfarë pritet të ndodhë

Miratimi i vendimit për liberalizimin e vizave për Kosovën pritet të jetë të mërkurën në rend dite në takimin e ambasadorëve të BE-së, në...

Ariu ka hyrë në Bulevard, çfarë bën shteti?!

Nga Frrok Çupi Hamendje, hamendje, hamendje pa fund..., çfarë do të ndodhë në 6 dhjetor. Data 6 është projektuar si më e mira në historinë...

Zgjedhjet lokale/ Berisha pa para, lekët e fushatës i merr PS, fondet i merr Basha

Partia Demokratike e drejtuar nga Sali Berisha nuk do të marrë asnjë para nga fundet publike. Zgjedhjet e e 2019 kanë nxjerrë jashtë loje...

Lajme të tjera

Web TV