Ka bërë ‘çmos’ për ta pushtuar, çudit Putin: Rusia gëzon respekt për popullin ukrainas

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Lufta Rusi-Ukrainë është përshkallëzuar së fundmi, sidomos pas njoftimeve të Putinit se ka aneksuar 4 rajone dhe duke e zyrtarizuar menjëherë këtë vendim.

Megjithatë, presidenti rus Vladimir Putin tha gjatë një takimi televiziv me mësuesit sot tha se Rusia gëzon një “respekt të madh” për popullin ukrainas, pavarësisht situatës aktuale.

Duke iu referuar katër rajoneve që aneksoi të premten, Putin tha se priste që situata të stabilizohej.

Ndërkohë këshilltari presidencial ukrainas Mykhailo Podoliak tha më herët se çdo “objekt rus” në territoret e pushtuara ukrainase janë objektiva legjitime ushtarake dhe kundërsulmi i Ukrainës është pjesë e një lufte mbrojtëse.

 


Të fundit

Fazën me eliminim direkt e hap sfida Holandë-SHBA, publikohen formacionet zyrtare

Holandë – SHBA është sfida e parë e fazës së 1/8-ave të “Katar 2022”, e cila nis në orën...

Samiti i BE në Tiranë/ Policia rrethon zonën, protesta e PD nuk do lejohet në Bulevard

Fëmijë me prindërit duke ecur të shkujdesur përpara këtij posteri që paralajmëron mbajtjen e samit të BE-s, mbase pa e kuptuar se të martën...

Tronditëse: Zhduken dhjetëra fëmijë shqiptarë në Angli

BBC sapo ka publikuar një lajm të bujshëm për zhdukjen e 39 fëmijëve shqiptarë që kanë kaluar kanalin e La Manshit gjatë muajve të fundit...

Blogerja: Të jetosh në Shqipëri, duhen 10 mijë euro në muaj. Me më pak nuk jetohet

Blogerja Estela Ujka i “vendos” një çmim lumturisë. Ajo tha se ka një shumë me të cilën “do e bënte gjumin rehat”. Sipas saj, me...

Po vjen stuhia! Çfarë do të ndodhë përballë Vlorës dhe Himarës

Pavarësisht se dita nisi me mot të kthjellët dhe temperatura tipike për këtë periudhë të vitit, moti nuk do të vijojë i tillë gjatë...

Lajme të tjera

Web TV