Rama prezanton skemën për të ardhmen e prodhimit vendas: Të kthehen kurset e natës

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama ka prezantuar Skemën Kombëtare të Prodhimit Vendas në Universitetin Bujqësor të Tiranës, ku ishte e pranishme ministrja e bujqësisë dhe pedagogë.

Rama tha se ky projekt nuk po bëhet që të ndalet tani, por që të përmirësohet në vazhdim.

Ai gjithashtu propozoi që drejtuesit e strukturave në rrethe që ndjekin prodhimin bujqësor, të bëjnë kurse nate në Universitetin Bujqësor.

“Është kënaqësi çdo vizitë që bëj këtu, kur kam ardhur për herë të dytë rektori më tha je i pari kryeministër që vjen në këtë universitet. Çdo herë është kënaqësi sepse ka diçka të re që ndodh.

Jemi këtu për një program që është eksperienca e parë në 40 vjet. Me këtë program hyjmë në një fazë të re, nuk është një nismë që bëhet tani dhe ndalet tani, por është diçka që duam të mbetet në vazhdimësi dhe të përmirësohet e të plotësohet me komponent të tjerë.

Një nga komponentët që duhet të plotësohet është që gjithë dejtuesit e strukrtures tonë të ndjekies se prodhimit bujqësor, duhet të vijnë këtu të bëjnë kurse natën”, tha Rama.


Të fundit

Mister në rrugën Berat-Lushnjë, shoferi dhe pasagjeri zhduken pas aksidentit të rëndë

Një makinë tip Mercedez Benz është përplasur mbrëmjen e së shtunës me trafikandarësen në rrugën nacionale Berat- Lushnjë, në...

VOA: Berisha nuk heq dorë nga protesta e 6 dhjetorit, del në shesh pa lejen e Policisë

Në Tiranë, Partia Demokratike, ajo pjesë që drejtohet nga ish-kryeministri Sali Berisha, bëri të ditur se nuk do të ndryshojë planet për të zhvilluar...

Bora Zemani merr buqetën më të veçantë dhe më të pazakontë nga ndjekësit e saj!

ora Zemani prej më shumë se një viti tanimë ka qenë kryefjalë e mediave duke nisur që nga moderimi i programit hit “Për’Puthen” e...

VIDEO/ Argjentina mposht Meksikën dhe merr tre pikët e para, Messi shënon një super gol

Argjentina siguron suksesin e parë në Kupën e Botës, Katar 2022, por përfaqësuesja “Albiceleste” i falet përsëri kapitenit dhe njeriut lider, Lionel Messi-t. 7 herë...

Eksperimenti i të ftohtit, BBC: Çfarë i ndodh trupit në një shtëpi pa ngrohje!

Deri këtë vit temperatura mesatare që duhej mbajtur në shtëpitë dimërore në disa pjesë te Europës, ishte 20 gradë, me luhatje maksimale në dy...

Lajme të tjera

Web TV