VIDEO/ Chelsea kalon pa vështirësi Milanin, trajneri Graham Potter nuk fsheh gëzimin

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Graham Potter merr fitoren e parë në aventurën e tij në krye të bluve në Champions League.

Londinezët kanë kaluar Milanin me rezultat 3-0 dhe ai nuk e ka fshehur gëzimin, duke vënë në dukje personalitetin e treguar nga skuadra e tij.

“Ka qenë një mbrëmje pozitive për ne. Paraqitja e skuadrës në fushë ka qenë fantastike. Për ne kjo ishte një fitore shumë e rëndësishme. Fillimi ka qenë disi nervoz, pasi kishim presionin e rezultatit, por më pas skuadra ka luajtur lirshëm, duke marrë kontrollin e lojës.

Goli i parë ishte ai që na dha qetësi, pasi për ne u bë më e lehtë. Në tërësi ka qenë një paraqitje mjaft e mirë si skuadër. Përjashto fundin e pjesës së parë, kur Milani na vuri në vështirësi, për pjesën tjetër e kemi kontrolluar ndeshjen pa rrezikuar shumë”, ka thënë Potter.


Të fundit

Fierakët rikthejnë Nëntorin 1912, parakalim me kuaj e plis në kokë në qytet

Një grup të rinjsh nga qyteti i Fierit kanë risjellë dhe njëherë në vëmendje nëntorin e vitin 1912. Në...

Dhunuan nënën e moshuar/ Nusja e mohon: E ka inskenuar për të përfituar banesën

Në studion e emisionit “Me Zemër të Hapur” është trajtuar një rast i rëndë ku një grua e moshuar pretendon se është dhunuar nga...

Shmanget tragjedia/ Fëmija 13-muajsh gëlltit kanabis, shpëton mrekullisht nga mbidoza

Një fëmijë 13-muajsh ka përfunduar në spital pasi kishte gëlltitur kanabis. Ngjarja ka ndodhur në Palermo të Italisë ndërsa bëhet e ditur se vogëlushi...

“Made in Italy”/ Sekuestrohen mijëra veshje ‘false’ prodhuar në fasoneritë shqiptare

Rreth 75 mijë veshje me vlerë 8 milionë euro, prodhuar në Shqipëri, Bullgari e Tunizi janë sekuestruar nga Guardia di Finanza Italiane e Venezias...

Lajme të tjera

Web TV