VIDEO/ Gjykimi kontravers në sfidën Inter-Barça, arbitri: “Duart ishin të Ansu Fatit”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Barcelona u dëmtua qartë nga arbitrimi i Slavko Vinčić. Për Blaugranat, arbitri nuk dha një penallti të pastër pas prekjes me dorë nga Dumfries dhe anuloi një gol krejtësisht të rregullt të Pedrit që do të sillte barazimin e ndeshjes. Kështu, pas përfundimit të duelit, lojtarët e Xavi Hernández u inatosën dukshëm.

Si për vendimet e arbitrit, ashtu edhe për shpjegimet që arbitri jepte pas çdo veprimi. Me penalltinë e pastër prej duarve të Dumfries, ai ishte krejtësisht surreal.

Sipas gazetarit të ‘Sky Sports’, Guillem Balagué, lojtarët e Barçës e siguruan atë se arbitri dhe VAR-i kishin vendosur të mos jepnin penallti sepse kishin interpretuar se duart ishin të Ansu Fatit dhe jo të Dumfries.

Pamjet nuk lënë shumë dyshime, por për një arbitër dhe një video arbitrazh që, natyrisht, nuk e favorizuan aspak Barcelonën, ishte e padrejtë! Duart, natyrisht, i përkisnin lojtarit të Interit.


Të fundit

Brazili kërkon kualifikimin ndaj Zvicrës, janë publikuar formacionet zyrtare të skuadrave

Brazili dhe Zvicra është kryesfida e ditës së sotme, e cila zhvillohet në kuadër të Grupit G. Brazili është lider...

VIDEO/ Mes spektaklit, Gana mposht Korenë e Jugut dhe ushtron presion mbi Uruguajin

Gana ia del me sukses që në ndeshjen e dytë të Grupit H të marrë tre pikët e para në këtë Kupë Bote, Kombëtarja...

U përplas nga motori, këngëtarja rrëfen “tmerrin” e aksidentit në Tiranë

Këngëtarja e njohur nga Kosova, Vjollca Haxhiu është përballur me një situatë të pakëndëshme dhe të rrezikshme për jetën e saj disa javë më...

Urim për 110-vjetorin e Pavarësisë/ Flamuri ynë “valëvitet” në faqen e institucionit grek

Greqia u është bashkuar vendeve që kanë uruar Shqipërinë për ditën e Pavarësisë. Ka qenë ministria e Jashtme e Greqisë, që ka shprehur urimet...

“Si qytetarja më e re”, Dua Lipa pozon me flamurin shqiptar: Mezi pres me ju pa sonte

Disa orë para koncertit në sheshin Skënderbej, Dua Lipa ka ndarë një video në rrjete sociale me flamurin kuq e zi. Ajo shkruan se...

Lajme të tjera

Web TV