Dortmund “ngrin” festën e Bayern-it në fund, mbyllet në barazim klasikja

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Dortmund barazoi 2-2 me Bayern Munchen, në ndeshje të “çmendur” të Bundesligës.

Pjesa e parë pa kampionët në avantazh, pas një goli nga distanca të Goretzkës. Në pjesën e dytë, Sane jep idenë se tre pikë janë në xhep, me rezultatin që u dyfishua.

Ekipi i Terzic  nuk u dorëzua, pasi Moukoko dha shkëndija shprese me realizimin e tij (74′). Barazimi do vinte në limite, nga Modeste.

Bayern pozicionet e tre-ta me 16 pikë, verdhezinjtë  janë në vendin e katërt me po aq pikë.

Në takimet e drekës, Mainz ka ndalur Leipzig në shifrat 1-1, Frankfurti doli pa pikë nga Bochum (3-0), ndërsa Xabi Alonso debutoi me një fitore të thellë 4-0 të Leverkusen ndaj Schalke.

 

 

Të fundit

“Janë 3 banda”/ Lubonja: Liderët politikë kanë grabitur shqiptarët

Në emisionin Open në News 24 u diskutua për deklaratat e kreut të PL Ilir Meta, si dhe për...

Françeska Murati në pritje të fëmijës së dytë, konfirmon lajmin në rrjetet sociale

Françeska Murati i dha sinjalet e para të pritjes së ëmbël vetëm pak ditë më parë, në një bisedë me ndjekësit e saj. Për...

Sefa: Është krijuar një koalicion anti-SPAK, ja pse ka frikë Edi Rama

Avokati Indrit Sefa në studion e emisionit “Open” në News24 tha se sot kemi një koalicion anti-SPAK, dhe do e shikoni se pas dy...

Berisha: “Kush prek votën, duhet të lërë kokën”

Gjatë fjalës së mbajtur në tubimin qytetar, kryetari i PD-së Sali Berisha ka ftuar të gjithë shqiptarët që të ngrihen dhe të mos qëndrojnë...

“U bë forca ime”, ja kujt ia dedikon fitoren e “Ferma VIP” Dijonis Biba

Dijonis Biba u shpall mbrëmjen e djeshme fitues i edicionit të parë të “Ferma VIP”. Ai u shpall si më i preferuari i publikut...

Lajme të tjera

Web TV