Cristiano Ronaldo vs Ten Hag, lufta tek Manchester United vazhdon

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Deri më tani, nuk ka qenë sezoni i Cristiano Ronaldos, me paraqitjet e tij kundër skuadrës qipriote Omonia në Europa League dhe Spanjës në Ligën e Kombeve, duke theksuar më tej rënien dhe pakënaqësinë e tij.

Një nga arsyet kryesore për rënien e tij në formë është fakti se sulmuesi dikur i paprekshëm tani është zëvendësues në skuadrën e Erik ten Hag, Manchester United.

Marrëdhëniet mes trajnerit holandez, i cili iu bashkua Manchester United këtë verë, dhe yllit portugez nuk janë më të mirat.

Kështu thotë gazetari i The Times, Duncan Castles, i cili është i afërt me agjentin e Ronaldos, Jorge Mendes.

Në një rrëfim të publikuar këtë të shtunë nga botimi britanik, ai ka pohuar se Ronaldo është “në mosmarrëveshje” me trajnerin e tij.

“Ka nga ata që e përshkruajnë Ronaldon shpesh në mosmarrëveshje me trajnerin e fundit të karrierës së tij të gjatë dhe deri më tani të suksesshme e të pamëshirshme”, thuhet në raport.

“Ata flasin për një futbollist që ankohet për natyrën dhe cilësinë e seancave stërvitore dhe që mendon se United do të ishte më mirë të luante ndryshe”.

Pse Cristiano Ronaldos nuk e pëlqen stërvitjen e Ten Hag?

Ankesat e Ronaldos përqendrohen në stilin e lojës së Ten Hag, dhe jo në rolin e tij si zëvendësues, sipas artikullit të The Times.

Castles shton se qëndrimi i trajnerit të tij nuk i pëlqen as ish-lojtarit të Real Madridit.

“Thuhet se Ronaldo e konsideron Ten Hag kokëfortë dhe të lidhur në mënyrë të panevojshme me një qasje që funksionoi jashtëzakonisht mirë në Ajax, por megjithatë ka dhënë humbje katastrofike ndaj Brentfordit dhe Cityt në 10 ndeshjet e tij të para me United”, vazhdoi raporti.

Lexo edhe :  Këta janë 5 finalistët e “Big Brother VIP 3”

Cristiano Ronaldo ndaj Ten Hag filloi në verë

Historia e Ronaldos është pjesë e një çështjeje më të madhe mes lojtarit dhe klubit, me portugezin që kërkon një largim gjatë këtij afati kalimtar veror.

Një lëvizje nuk u realizua pjesërisht për shkak të një përplasjeje mes klubit, lojtarit dhe agjentit të tij, që e pa sulmuesin t’i bashkohej stërvitjes parasezonale më vonë se sa pritej.

Kjo, natyrisht, nuk ishte ideale në një vit me një trajner të ri duke marrë drejtimin dhe marrëdhënia nuk ka shkuar në rrugën e duhur.

Të fundit

Pensionet, përballë sfidave të plakjes së popullsisë dhe informalitetit në ekonomi

Ndryshimet që pësoi skema e pensioneve një dekadë më parë, si rritja e moshës së pensionit, apo vendosja e...

Vula e PD-së dhe mundësia anti-korrupsion e partive të reja!

Nga Ben Andoni Ka nisur të ketë shumë pritshmëri te opozita për datën 11 Qershor, kohë kur Gjykata e Apelit pritet të japë vendim për...

Humbi babain në moshën 15-vjeçare, gazetari kujton përjetimin e dhimbshëm

Ndikimi i një mësuesi nuk shtrihet vetëm përgjatë viteve të shkollës, por edhe përtej tyre. Gazetari Osman Stafa i cili ka ardhur në “Ka...

Liverpool mposht Wolvesin në sfidën përmbyllëse të kampiontit, Klopp përcillet si hero

Jurgen Klopp mbylli eksperiencën e tij 8-vjeçare në krye të Liverpool-it këtë të dielë. Skuadra e trajnerit gjerman e mbylli sezonin e Premier League me...

Nga bashkëpunëtori i krimit te ëngjëlli mbrojtës

Nga Ilir Yzeiri Aksioni i fundit i SPAK-ut i realizuar nga Policia e Shtetit, forcat Renea dhe shërbime të tjera të specializuara që goditën disa...

Lajme të tjera

Web TV