test

Dortmund–Bayern Munich, ja formacionet zyrtare të klasikes gjermane

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Borussia Dortmund dhe Bayern Munich kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen derbi të vlefshme për javën e nëntë në Bundesliga.

Bavarezët janë mysafir të Dortmundit në takimin i cili do të zhvillohet në Signal Iduna Park me fillim nga ora 18:30.

Ekipi i Julian Nagelsmann vjen në këtë ndeshje pas një fitore që erdhi pas pesë dështimeve dhe pritet ta vazhdoj serinë pozitive në kampionat, për të kapur pozitën e parë.

Në anën tjetër, vendasit vijnë nga një humbje dhe synojnë t’i kthehen rezultateve pozitive pikërisht në një derbi të madhe si Der Klassiken.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

Dortmund: Meyer; Sule, Hummels, Schlotterbeck, Guerreiro; Can, Ozcan, Bellingham; Brandt, Malen, Moukoko

Bayern: Neuer; Pavard, Upamecano, De Ligt, Davies; Sane, Sabitzer, Goretzka, Gnabry, Musiala,Sadio Mane.

Të fundit

Belgjika nuk gabon sërish, Djajtë mposhtin Rumaninë dhe marrin fitoren e parë në Europian

Belgjika regjistron fitoren e parë në EURO 2024, me skuadrën e Tedesco-s që triumfoi 2-0 ndaj Rumanisë në ndeshjen...

Zi në botën e futbollit, ish-futbollisti i njohur dhe familja e tij humbasin jetën

Futbollisti 28-vjeçar i Al Jazira, Ahmad Abu Al-Atta së bashku me gruan dhe fëmijët e tij mbetën të vrarë pas një sulmi ajror izraelit,...

Hodhën fishekzjarrë nga një jaht dhe i vunë flakën pyllit, e pësojnë keq 13 persona

Autoritetet greke arrestuan 13 persona të shtunën pasi fishekzjarrët e nisura nga një jaht ndezën një zjarr në pyll në një ishull pranë Athinës,...

“Nga 15 mijë euro do marrësh 280”/ Zbardhen telefonatat e zhvatjes së italianëve

Top Channel ka zbardhur dosjen për mashtrimet përmes call centerave, ku 17 persona akuzohen se zhvatën 4.7 mln € nga 1200 italianë dhe i...

“Është djali më i bukur shqiptar”/ Adrola Dushi pranon lidhjen me këngëtarin e njohur

Tashmë nuk ka më dyshime! Modelja bukuroshe Adrola Dushi dhe këngëtari i famshëm Capital T janë në një lidhje dashurie. Lajmin e ka konfirmuar bukuroshja...

Lajme të tjera

Web TV