“Një e shtunë e madhe”/ Titujt kryesorë të mediave sportive

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Fundjava na dhuron disa supersfida, të cilat padyshim vendosin shumë vazhdimësinë e skuadrave. Në Itali, Milani do të përballet me Juven në orën 18:00, një sfidë e cila do të luftohet nga të dyja ekipet për tu future në luftën për scudetto. Në Gjermani, Dortmund sfidon Bayern Mynih-un kampion (ora 18:30), në derbin klasik gjerman ku vitet e fundit është dominuar nga bavarezët.

Ndjekim disa nga titujt kryesorë të mediave sportive:

Ndeshja e madhe në San Siro mes Milanit dhe Juventusit tërheq vëmendjen në faqet e para të gazetave sportive në Itali, duke nisur nga La Gazzetta dello Sport, e cila hapet me titullin: “Një e shtunë e madhe”. Pioli dhe Allegri me vetëm një qëllim: fitoren. Pas humbjeve me Napolin dhe Chelsean, kuqezinjtë duhet të rifillojnë garën. Bardhezinjtë nga ana tjetër me -7 pikë nga kreu nuk mund të ndalojnë më.Prima Pagina La Gazzetta dello Sport 08/10/2022

Corriere dello Sport hapet gjithashtu me sfidën Milan-Juve: “Allegri në udhëkryq”. Juventus të thirrur për t’u rikthyer dhe për të vazhduar ngritjen në renditje pas fitoreve të tyre të fundit.Prima Pagina La Gazzetta dello Sport 08/10/2022

“Të kënaqemi” është titulli i torinezes Tuttosport, e cila e cilëson sfidën në San Siro si vendimtare veçanërisht për shpresat e rikthimit të skuadrës së Massimiliano Allegrit.Prima Pagina Tuttosport 08/10/2022

Nga ana tjetër, në Spanjë, Marca fokusohet te Real Madrid: “Rodrygo në sulm”. Ancelotti do të jetë ende pa Benzeman kundër Getafe, duke vënë në qendër të vëmendjes sulmuesin e ri brazilian, protagonist këtë javë në ndeshjen e Champions League kundër Shakhtarit.Prima Pagina Marca 08/10/2022

Barcelona dëshiron të lërë pas humbjen në San Siro kundër Interit: “Xavi korrigjon gabime”, shkruan gazeta katalanase Mundo Deportivo. Trajneri i Blaugranave analizoi nokautin në San Siro dhe foli me lojtarët për të gjetur çelësin e lojës së ekipit.Prima Pagina Mundo Deportivo 08/10/2022

Lexo edhe :  Arta Bajrami rrëfen dramën personale: Dy fëmijë me autizëm, por nuk dorëzohem

“Kontaktoni Diogo Dalot” është faqja e parë e Sport, për shkak të interesimit të Barçës për anësorin portugez. Klubi i Barçës ka prioritet ardhjen e një mbrojtësi të djathtë dhe portugezi është i pari në listë.Prima Pagina Sport 08/10/2022

Në Britani, Mirror Sport nxjerr në pah Liverpool: “Qetësohu, bëhu i keq”, është urdhëri i Klopp drejt Nuñez, me teknikun gjerman që i kërkon sulmuesit të qëndrojë i qetë në derë nëse dëshiron që ai të jetë ylli i skuadrës.Prima Pagina Mirror Sport 08/10/2022

Të fundit

Çfarë përmban propozimi i Sekretarit të NATO-s për ndihmën ushtarake Ukrainës?

Ministrat e jashtëm të NATO-s të premten do të diskutojnë për një ndihmë të re ushtarake për Ukrainën, të...

Nisin fluturimet direkte nga Tirana në Kopenhagë

Qytetarët shqiptarë nga sot mund të fluturojnë direkt drejt kryeqytetit të Danimarkës, Kopenhagës. Fluturimi i parë direkt është pritur me një ceremoni të veçantë...

Soko: Ja sa duhet të llogaritet minimumi jetik për një familje me 4 persona

Eksperti i ekonomisë Pano Soko nga Nisma Thurje, duke folur për minimumin jetik, tha në emisionin “Open” në News24, se të jetosh në minimumin...

Miqësoret dhe më pas Europiani, kombëtarja stërvitet në “Shtëpinë e Futbollit”

Trajneri i Shqipërisë, Sylvinho ka thirrur lojtarët e kombëtarës në “Shtëpinë e Futbollit”, për të parë kështu situatën e tyre në këtë fund muaji....

Lajme të tjera

Web TV