U lirua dje nga qelia/ SPAK ankimon vendimin për Alqi Bllakon: Të rikthehet në burg

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit (SPAK) ka ankimuar vendimin për lirimin nga qelia të ish-deputetit socialist, Alqi Bllako me arsyetimin se kishte 3 fëmijë të mitur për të cilët duhet të kujdesej.

SPAK ka kundërshtuar argumentin e dhënë nga GJKKO për fëmijët e Bllakos, raporton Fax neës.

Ky i fundit u lirua dy ditë më parë nga qelia ku mbahej i arrestuar si i përfshirë në aferën e inceneratorit të Fierit.

Ndërkohë që avokati mbrojtës i Alqi Bllakos ka argumentuar para gjykatës se është ezauruar i gjithë procesi hetimor dhe se ish-deputeti nuk mund të ndikojë në proces.

Po ashtu avokat ka shtuar se gjendja e familjes së Bllakos është e rënduar.

 

Të fundit

Interi është fitues i derbit të Milanos, goli i Lautaro Martinez vulos sfidën

Stadiumi “San Siro” në “flakë” pak pasi kishte kaluar gjysmë ore lojë në derbin Inter – Milan. Zikaltrit fituan...

Diskutimi mes Geasy dhe Luana Vjollcës: Do hap shampanjë kur të martohesh ti

“Zemër Luana” me autorësi dhe moderim të Luana Vjollcës në Tv Klan ka qenë një mbrëmje e tej mbushur me surpriza! Të ftuarit e kësaj...

Zhdukja e bletëve, kërcënim serioz për ekosistemin

Bashkimi Evropian ka bërë të ditur se është në përgatitje e sipër të një plani që ka të bëjë me rritjen e monitorimit të...

“Je ulli pa kokrra”, zihen dy kunatat: Je hasmi numër një, më ke ftohur zemrën

Pjesa e dytë e “Shihemi në Gjyq”, rubrikës së “E diela shqiptare” në Tv Klan ka nisur me tone të ashpra mes Marias dhe...

Ish-kryeministri izraelit: Putini premtoi se nuk do ta vriste Zelensky-in

Ish-Kryeministri i Izraelit Naftali Bennet, i cili shërbeu për pak kohë si ndërmjetës në fillim të sulmit rus në Ukrainë, thotë se Presidenti Vladimir...

Lajme të tjera

Web TV