Kremlini: BE do të vuajë pasojat për refuzimin e gazit rus për 20 vjet

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Zëdhënësi i Kremlinit  Dmitri Peskov ka deklaruar sot se Bashkimi Evropian do të vuajë  pasojat e refuzimit të gazit rus për 20 vite dhe se ShteteT e Bashkuara të Amerikës po përfitojnë nga kriza energjetike e Evropës duke e shitur gazin e saj “tre herë më shtrenjtë”.

“Evropa do të vuajë nga pasojat negative të refuzimit të energjisë ruse për 10-20 vitet e ardhshme”, deklaroi Peskov.

“Dhe përsëri vendimi për të futur kufirin e çmimit për energjinë ruse i miratuar nga BE me nxitjen e Shteteve të Bashkuara mund të destabilizojë tregun global të energjisë”, tha Peskov duke iu referua vendimit të OPEC + për të reduktuar prodhimin e naftës si “një fitore të sensit të mirë”.

Të fundit

I keni ditur më parë? Njihuni me karakteristikat më toksike të shenjës së Peshqve

Peshqit janë shenja e fundit e zodiakut dhe njëkohësisht më e ndjeshmja. Por çfarë e bën këtë shenjë toksike? Çfarë...

Kërkon t’i shpëtojë eliminimit, Sara vishet si mashkull dhe propozon për martesë…

Sara Gjordeni ka gjetur një mënyrë interesante që të bëjë për vete publikun dhe për t’i shpëtuar eliminimit. Ajo është veshur si mashkull, ka kapur...

Nga banorët e rinj, deri te çiftet e shtëpisë, gazetarja analizon gjithçka mbi “BBV3”

Gazetarja Klotilda Harka ishte e ftuar sot në një emision televiziv për një analizë mbi “Big Brother Vip 3”, banorët dhe situatat e krijuara...

Ja si të ruani shëndetin në një mjedis pune toksik

Ishte argëtuese, derisa nuk ishte. Kur filloi punën e tij të re, Gareth ishte duke qeshur, kompania e tij po bënte gjëra emocionuese, ai...

E bujshme nga gazeta gjermane “Bild”, Bayern i beson pankinën ish-trajnerit të Realit

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Lajme të tjera

Web TV