Haaland rrëfen dietën e tij të çuditshme mishngrënëse: zemrat dhe mëlçitë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Risia dhe qëndrimi atipik rrethojnë Erling Haaland. Megjithatë, ndoshta shifrat e tij të golave ​​janë më pak surreale nga gjithçka që orbiton rreth sulmuesit norvegjez. Nga peticionet drejtuar Parlamentit Britanik për ta deportuar për shkak të të qenit robot në disa aspekte të jetës së tij të përditshme… duke kaluar nëpër dietën e tij të çuditshme.

“Mëlçi dhe zemër” (lopë), ka rrëfyer Haaland në ‘The Big Decision’ , dokumentari i publikuar së fundmi për karrierën fillestare të ‘Android-it’ nordik. Sulmuesi 22-vjeçar është hapur për dietën e tij, diçka që ai beson se e ka ndihmuar ta bëjë atë që është tani: një nga futbollistët më të mirë në planet.

Në dokumentarin në fjalë (të regjistruar para vendimit për të nënshkruar me Dortmundin), i cili mund të shihet në YouTube, intervistuesi habitet kur Haaland merr disa produkte mishi të paketuara. “A është kjo një zemër?”, e pyet ai i shtangur futbollistin e Cityt. “Po, është zemër,” përgjigjet Haaland duke buzëqeshur.

Siç shpjegojnë ata në Angli, Haaland ha rreth 6000 kalori në ditë për të mbajtur trupin e tij në gjendje të mirë. “Ju nuk e hani këtë, por unë jam i shqetësuar për t’u kujdesur për trupin tim. Mendoj se ushqimi cilësor dhe sa më lokal është gjëja më e rëndësishme. Njerëzit thonë se mishi është i keq, por… cili? Ju blini në McDonald’s? Apo lopën lokale që ha bar atje? Unë ha zemrën dhe mëlçinë.”

Uji i filtruar, rrezet e diellit…

Pas kësaj, Haaland vazhdon të flasë në dokumentar për rëndësinë e mbajtjes së një rutine. Norvegjezi flet për sistemin e tij të filtrimit të ujit dhe thekson rëndësinë e dritës së diellit. Ai detajon se përpiqet të bëjë banja dielli sapo zgjohet në mëngjes dhe përmendi gjithashtu një ritëm cirkadian për të rregulluar modelin e gjumit dhe zgjimit.

Lexo edhe :  Ka “dritë në fund të tunelit”, Union Berlin merr fitoren e parë pas 105 ditësh

“Gjëja e parë që bëj në mëngjes është të marr pak rreze dielli në sytë e mi, është e mirë për ritmin cirkadian. Gjithashtu fillova të filtroj pak ujin. Mendoj se mund të ketë përfitime të mëdha për trupin tim”, detajon ai.

Edhe pse lazanja e babait të tij Alfie Haland ishte diskutuar tashmë , kjo dietë që zbulohet tani tejkalon çdo pritshmëri.

Të fundit

Disiplina e re që transformon fosilet në robotë për të studiuar evolucionin e tyre

Një organizëm i lashtë fosile detare, i cili daton 450 milionë vjet më parë, është kthyer në jetë në...

Sot seanca në GJKKO për betimin e Fredi Belerit,e pranishme dhe ambasadorja greke

Në Gjykatën e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar zhvillohet sot seanca për Fredi Belerin, kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, i cili kërkon...

Komisioni i Displinës/ Ndalohet hyrja e 14 tifozëve në stadiume pas dhunës në derbi

Pas akteve të dhunës që shoqëruan derbin Tirana-Partizani, e vlefshme për javën e 15-të të kampionatit “Abissnet Superiore”, Komisioni i Disiplinës dhe Etikës ka...

Përveç dietave dhe aktivitetit fizik, këto ushqime ju ndihmojnë në djegien e dhjamit

Humbja e dhjamit ndodh vetëm kur digjni më shumë kalori sesa merrni, duke e detyruar trupin tuaj të shfrytëzojë rezervat për më shumë energji. Mirëpo...

Romeo Veshaj në Big Brother? Donaldi zbulon të vërtetën: Ja çdo bëjë ai në janar

Është përfolur gjatë se do të marrë pjesë në Big Brother VIP 3, por a do të jetë vërtetë Romeo Veshaj në këtë sezon...

Lajme të tjera

Web TV