Shuma e majme/ Sa i ka kushtuar Putinit sulmi i fundit ndaj Ukrainës

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kostoja ditore e luftës së nisur nga Rusia kundër Ukrainës më 24 shkurt mund të kalojë 20 miliardë dollarë në ditë për administratën e Moskës, ishin asokohe llogaritjet e ekspertëve.

Ndërkohë që një përllogaritje e sulmeve të fundit që lanë pas 19 viktima dhe 105 të plagosur, sipas skynews, kap shifrën midis 400 dhe 700 milionë dollarë, ka llogaritur Forbes.

Mendohet se Rusia ka lëshuar 84 raketa dhe 24 dronë, me raporte që sugjerojnë se bëhej fjalë për raketat Kh-101, Kh-555, Calibre, Iskander, S-300 dhe Tornado-S.

 

Të fundit

Pandemia e vetmisë: Duhen fajësuar rrjetet sociale?

E mira kryesore që kanë rrjetet sociale në jetën tonë është fakti që mund të na lidhin me njerëzit...

Titulli kampion “çështje” e kryer, Inzaghi i beson Asllanit në rotacionin e Serie A

9 pikë plus vendit të dytë, për më tepër me një ndeshje më pak, shifra këto që i japin luksin trajnerit Inzaghi të bëjë...

E gjithë familja Meta e dyshuar! Zbardhen detaje të reja nga krimi horror në Durrës

Shtatë persona janë shoqëruar në polici në lidhje me ngjarjen e rëndë të ndodhur në Durrës ku 19-veçarja Hygerta Meta dyshohet se vrau babain...

Marrin pjesë në 135 koncerte në një vit, çifti në Maryland thyejnë rekordin botëror

Një çift nga Maryland treguan entuziazmin e tyre për muzikën ‘live’ kur thyen një rekord botëror Guinness duke ndjekur 135 koncerte në një vit...

Nëse lexoni këtë studim nuk do t’i lini më fëmijët me gjyshërit

Në epokën e teknologjisë moderne, shumë fëmijë kalojnë rreth gjysmën e kohës së tyre duke vizituar gjyshërit duke parë video ose duke luajtur lojëra...

Lajme të tjera

Web TV