Disa ditë pas shpërthimit/ Publikohen pamjet satelitore nga ura që lidh Krimenë me Rusinë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Janë publikuar për herë të parë pamjet të reja satelitore nga ura që lidh Gadishullin ukrainas të Krimesë, pas shpërthimit të fuqishëm të 8 tetorit.

Sipas pamjeve të publikuara nga CNN, duket se ka nisur lëvizja e kufizuar e mjeteve, ndërsa riparimet janë duke vazhduar.

Fotot tregojnë gjithashtu radhë të gjata me kamionë mallrash që presin të transportohen në Krime nga Rusia. Megjithëse trafiku i makinave në urë ka rifilluar, automjete më të mëdha si kamionë, furgonë dhe autobusë po udhëtojnë tani me traget përtej ngushticës së Kerçit.

Autoritetet ruse kanë arrestuar tetë persona në lidhje me sulmin në urë, njoftoi media shtetërore të mërkurën.

Të fundit

Presidenti Biden mban më 7 shkurt fjalimin mbi gjendjen e vendit

Presidenti Joe Biden pritet të mbajë të martën në Kongres fjalimin e dytë të përvitshëm mbi gjendjen e kombit....

Qeveria e Serbisë në komunikatën zyrtare e pranon Kosovën Republikë

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, ditë më parë raportoi në Parlamentin e Serbisë, për planin franko-gjerman dhe bisedimet me Kosovën. Vuçiç, në përfundim të seancës së...

Shtetet e fuqishme botërore bien pre e hakerave, mes tyre dhe Italia

Një “sulm masiv” kibernetik duke përdorur virusin ‘ransoware’, u zbulua sot nga ekipi i mbrojtjes së sigurisë kompjuterike në Itali, të Agjencisë Kombëtare të...

Bayern Munchen fiton me goleadë në transfertën e Wolfsburgjt, Musiala realizon një perlë

Pas disa barazimeve radhazi, Bayern Munchen është rikthyer te fitorja në kampionat. Bavarezët triumfuan 2-4 në transfertë ndaj Wolfsburg. Ekipi i Nagelsmann vendosi ndeshjen...

Sudani Jugor: Papa bën thirrje që njerëzit të refuzojnë “helmin e urrejtjes”

Papa Françesku e ka përfunduar pelegrinazhin e paqes në Sudanin Jugor, duke organizuar një meshë të hapur për mijëra pjesëmarrës. Ai i ka bërë thirrje...

Lajme të tjera

Web TV