Spikeri amerikan sulmon Zelenskyn: Kush është ky që pa pikë turpi na kërkon ndihmë?

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Thirrjes së presidentit ukrainas, Volodymyr Zelensky për më shumë armatime dhe mbështetje financiare nga ana e perëndimit, NATO-s apo SHBA-ve, i është përgjigjur ashpër spikeri amerikan i lajmeve, Tucker Carlson.

Gazetari i “Fox News” e sulmoi publikisht Zelenskyn ndërsa e cilëson “troll”, duke u tallur edhe me veshjen e tij.

“Çfarë? Një i huaj i paturpshëm me ‘T-shirt’ kërkon para për nevojat e tij urgjente ekonomike?

Edhe ne kemi edhe nevoja të rëndësishme ekonomike. Kush je ti, troll?

Që kur ky djalë ka pretendime për thesarin tonë?”, është shprehur ashpër gazetari amerikan gjatë transmetimit të emisionit.

Aleatët e Ukrainës në NATO njoftuan dje se do të dërgojnë sisteme të reja të mbrojtjes ajrore dhe ndihma të tjera ushtarake, në mënyrë që Kievi të mbrohet nga sulmet ajrore ruse që po godasin të gjithë vendin.


Të fundit

“Di shumë gjëra”/ Gazetarja i kthehet Oltës: Zoti nuk u kursye aspak për ty përse po…

Këtë javë Olta Gixhari e ka zhvilluar lojën e saj me “kërcënime”. Siç nuk i ka hije një gruaje,...

Vrasja që tronditi vendin/ Flet djali i viktimës në Gramsh: Mos ma njëllosni babain

Nipi i Xhevit Sinanit ka folur pas krimit të rëndë në Gramsh, ku i moshuari vrau gruan dhe vëllain e tij. Djali i viktimës, Shaqir...

E reja humbi jetën disa ditë pas lindjes/ Materniteti “Koco Gliozheni”: Në momentin që..

Materniteti  “Koco Gliozheni” ka reaguar pasi një 30-vjeçare humbi jetën disa ditë pas lindjes. Përmes një deklarate zyrtare, SUOGJ “Koco Gliozheni” thekson se lindja e...

Transferimi më i shtrenjtë në histori të Premier League, Chelsea zyrtarizon Enzo Fernadez

Chelsea ka konfirmuar zyrtarisht se ka transferuar mesfushorin argjentinas Enzo Fernandez nga Benfica. Për klubin londinez ky është transferimi më i shtrenjtë në histori të...

Agron Duka zbulon ‘formulën’, ja si do i fitojë opozita zgjedhjet e 14 majit

Kreu i PAA-së, Agron Duka ka treguar “formulën” se si opozita të fitojë zgjedhjet e 14 majit. Duka theksoi se opozita duhet bashkuar rreth kandidatit...

Lajme të tjera

Web TV