Kongresi i PES/ Kancelari gjerman bën rolin e përkthyesit për Ramën

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kancelari i Gjermanisë Olaf Scholz ka bërë rolin e ‘përkthyesit’ për kryeministrin shqiptar Edi Rama gjatë fjalimi në kongresin e Partive Socialiste Europiane.

Teksa fliste, Schol është ndalur për t’ia shpjeguar në anglisht kreut të qeverisë shqiptare atë se çfarë po thonte.

Kancelari gjerman dëgjohet teksa i drejtohet kryeministrit shqiptar me emrin Edi, dhe i tregon se po thoshte se ato do të mbështesin vendet e Ballkanit Perëndimor

‘Edi (i drejtohet kryeministrit që ishte ulur në sallë) sapo thash që ne do t’u qëndrojmë pranë vendeve të Ballkanit Perëndimor (qesh).’- u shpreh kancelari Olaf Scholz.

 

Të fundit

Doni lëkurë të pastër? Ja si ta përdorni të bardhën e vezës për të trajtuar fytyrën

Një nga gjërat që shumica e njerëzve harrojnë të përfshijnë në rutinën e tyre është kujdesi për lëkurën. Nga dielli...

Haiti, vriten tre persona, mes tyre vajza e një kongresmeni amerikan

Tre misionarë të organizatës amerikane “Misionet në Haiti”, qendra e të cilëve ishin vendosur në Oklahama janë vrarë pasi u zunë pritë nga një...

“Peshkaqenët e borxheve”/ Deralla: Në vitin 2020 Banka e Shqipërisë mori një plan masash

Gjykata e Tiranës ka lënë në fuqi masat e sigurisë për 9 personat e përfshirë në skandalin e zhvatjes së qytetarëve nëpërmjet te ashtuquajturave...

Skënderbeu mposht Vllazninë në sfidën për vendin e tretë, shkodranët në Conference League

Skënderbeu është fitues i takimit për vendin e tretë të renditjes në Kategorinë Superiore, pas triumfit ndaj Vllaznisë në “Final Four”, megjithatë në Conference...

OBSH: COVID-19 shkurtoi jetëgjatësinë në botë

Pandemia COVID-19 shkurtoi jetëgjatësinë në botë për gati dy vjet, kur u përhap nga viti 2019 dhe 2021, duke zhbërë një dekadë përparim, tha...

Lajme të tjera

Web TV