‘Kur drejtori të përsërit se do marrësh shpërblim’, Rama ironizon Scholz

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama ka ironizuar kancelarin gjerman, Olaf Scholz duke e cilësuar këtë të fundit ‘një drejtor që përsërit para kolektivit se do i japë honorar shpërblim për punën jashtë orarit’.

Rama shpërndau një video nga fjalimi i kancelarit Scholz në Kongresin i Socialistëve dhe Demokratëve Evropianë, ku ky i fundit thoshte se vendet e Ballkanit Perëndimor nuk do të jenë kandidatë të BE-së vetëm me fjalë, por edhe me vepra.

“Vendet e Ballkanit Perëndimorë kanë 20 vite që janë kandidatë për në BE. Por pas kaq kohësh kjo nuk do të jetë vetëm me fjalë, por edhe me vepra. Edi sapo thashë, se ne i qëndrojmë krah vendeve të Ballkanit Perëndimor”, thotë Scholz në video.

 

Të fundit

Delet konsumojnë 300 kg kanabis në Greqi, pronari i fermës: Janë bërë të çmendura

Pas stuhisë “Daniel” shumë gjëra ndryshuan për banorët në Volos. Por si duket, kaosi nuk preku vetëm në jetët...

‘Bild’: Para gjithë botës, Rama i vë frenat ankesave ruse me një fjali

Kjo ishte një deklaratë e qartë nga shefi! Dhe sërish kryeministri i Shqipërisë Edi Rama nuk i rezistoi dot një goditjeje ndaj Rusisë.., shkruan...

Pse nuk duhet të flini kurrë gjumë në anën tuaj të djathtë

Kur shtriheni në shtrat në fund të ditës së gjatë, ndoshta përkuleni nën batanije dhe vendoseni në pozicionin tuaj të preferuar të gjumit pa...

Pranga 42-vjeçarit që plagosi efektivin, Balla: Zero tolerancë !

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla ka reaguar pas kapjes së Klered Bozhanaj, autorit të plagosjes me armë zjarri të policit Edlir Alleshi mbrëmjen e...

Plagosi policin në krye të detyrës, arrestohet autori 42 vjeçar

Policia vë në pranga autorin e plagosjes me armë zjarri të punonjësit të Policisë mbrëmjen e djeshme. Në vijim të veprimeve kërkimore të kryera nga...

Lajme të tjera

Web TV