“Të rinjtë sundojnë”/ Titujt kryesorë të mediave sportive

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kemi hyrë në fundjavën futbollistike dhe disa ndeshje fantastike do të na shoqërojnë. Sfidat Real Madrid-Barcelona, Torino-Juventus dhe Liverpool Manchester City, do të jenë kryefjala e mediave sportive për fundjavën.

Ndjekim disa nga titujt kryesorë për ditën e sotme:

La Gazzetta dello Sport hapet me thashethemet më të fundit të tregut për Lautaro Martinez. Sulmuesi i Interit përfundon sërish në shënjestrën e top klubeve: “Lautaro është joshëse. Psg dhe United hidhen në sulm për lojtarin por ai thotë JO.Faqja e parë La Gazzetta dello Sport 15/10/2022

“Max, derbi final” është titulli i të përditshmes italiane Corriere dello Sport, e cila fokusohet tek derbi i Torinos dhe me rezultatet që mund të rrjedhin prej tij për trajnerin e Juventusit, Massimiliano Allegri. Më poshtë, përballja mes lojtarëve më vendimtarë të kampionatit në këtë kohë: “Kvara-Leao, Italia është e ndarë”.Faqja e parë Corriere dello Sport 15/10/2022

Në Spanjë, Sport hapet me titullin “Transferimet e janarit”.  Laporta bën të ditur se Barça do të forcohet në merkaton e dimrit. Presidenti ruan besimin e tij te Xavi.Home Sport 15.10.2022

Prestigjiozja Marca hapet me intervistën e legjendës braziliane, Ronaldo Nazario: “Kam dy vjet e gjysmë që bëj terapi psikologjike”. Ronaldo Nazario jep një rrëfim ndryshe nga çfarë e kemi dëgjuar si zakonisht.Marka e shtëpisë 15/10/2022

“Të rinjtë sundojnë” ka shkruar AS. Dhjetë startues në El Clasico janë nën 25 vjeç. Vinicius, Rodrygo dhe Valverde kanë dhënë 15 gola. Pedri dhe Gavi thelbësor për Xavin.Faqja AS 15.10.2022

Mundo Deportivo shkruan për bomberin polak: Lewandowski, plaga e bardhë. Polaku ka shënuar 6 gola në 8 ndeshje ndaj Real Madrid dhe synon që edhe këtë të dielë të jetë protagonist. Laporta: Xavi do të na japë sukses.Home Mundo Deportivo 15/10/2022

Në Britaninë e Madhe, Mirror Sport pret ndeshjen e nesërme mes Liverpoolit dhe Manchester Cityt: “Sportet e naftës”. Klopp këmbëngul se askush nuk mund të konkurrojë me pasurinë e Cityt pasi ata mbështeten nga miliardat e naftës.Pasqyra e Ballit Sport 15.10.2022

Të fundit

Çfarë përmban propozimi i Sekretarit të NATO-s për ndihmën ushtarake Ukrainës?

Ministrat e jashtëm të NATO-s të premten do të diskutojnë për një ndihmë të re ushtarake për Ukrainën, të...

Nisin fluturimet direkte nga Tirana në Kopenhagë

Qytetarët shqiptarë nga sot mund të fluturojnë direkt drejt kryeqytetit të Danimarkës, Kopenhagës. Fluturimi i parë direkt është pritur me një ceremoni të veçantë...

Soko: Ja sa duhet të llogaritet minimumi jetik për një familje me 4 persona

Eksperti i ekonomisë Pano Soko nga Nisma Thurje, duke folur për minimumin jetik, tha në emisionin “Open” në News24, se të jetosh në minimumin...

Miqësoret dhe më pas Europiani, kombëtarja stërvitet në “Shtëpinë e Futbollit”

Trajneri i Shqipërisë, Sylvinho ka thirrur lojtarët e kombëtarës në “Shtëpinë e Futbollit”, për të parë kështu situatën e tyre në këtë fund muaji....

Lajme të tjera

Web TV