E mbani mend iPhone 1? Shitet në ankand me çmimin marramendës

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Tani, thuajse çdo vit prezantohet një iPhone i ri.

Megjithatë, kanë kaluar 15 vite që kur iPhone 1 u lançuua. Ai u hodh në treg me çmimin fillestar 449 dollarë.

Ndërsa sot, një version i pahapur i celularit të Apple, i njohur jozyrtarisht si iPhone 1 ose iPhone 2g, është shitur në ankand për plot 39, 339 dollarë.

Kutia e mbyllur nga fabrika mban një pajisje me rreth 8 gigabyte (iPhone 14 fillon me 128 GB), një kamera me dy megapixel dhe një palë kufje.

Në paketim ndodhet fotoja e celularit, dhe e ekranit të tij të vjetër me aplikacione tashmë të zhdukura si iPod për muzikë dhe Youtube të integruara bashkë.

Shumë programe kryesore të një ekrani bazë modern të smarfonit nuk duken, si për shembull Instagram dhe Tik Tok.

Të fundit

U aludua se mund të jetë kandidate e opozitës për kryeministre, Jorida Tabaku shuan zërat

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku e ftuar në një program televiziv, u pyet rreth zërave se ajo mund...

Bardhi i propozoi për martesë, Sara tregon kush e zgjodhi unazën

Sara Gjordeni dhe këngëtari Bardhi së shpejti do të bëhen prindër. Ish-banorët e Big Brother, dashurinë e tyre ata do ta kurorëzojnë dhe me...

Olta Boka bëhet nënë për herë të dytë, ja emri që ka zgjedhur për vogëlushin

Këngëtarja e njohur Olta Boka këtë të shtunë është bërë nënë për herë të dytë. Ajo ka sjellë në jetë një djalë. Vetë këngëtarja ka...

Skemat lehtësuese të OSHE për klientët debitorë: Në prill u mbyllën 677 aktmarrëveshje

OSHE ka implementuar prej 3 prillit disa skema të reja lehtësuese me qëllim shlyerjen e detyrimeve të papaguara nga klientët debitorë. Sipas kompanisë deri më...

Presidenciale në SHBA, qëndrimi i kandidatëve për president mbi armëmbajtjen

Dy kandidatët kryesorë për president të Shteteve të Bashkuara vazhduan fushatën këtë javë. Presidenti Joe Biden vizitoi një qytet amerikan që po përballet me...

Lajme të tjera

Web TV