50 trajnerët më të mirë të momentit, ja renditja e plotë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Sipas ‘FourFourTwo’, Pep Guardiola është trajneri më i mirë në botë: portali bazohet në një sërë numrash dhe statistikash për të hartuar renditjen e performancës dhe konkretisht sot ka analizuar trajnerët që punojnë në të gjithë botën, duke marrë parasysh mundësitë e ekipin që ata e trajnojnë dhe rezultatet e arritura në dymbëdhjetë muajt e fundit.

Në krye të renditjes është trajneri i Manchester City-t, i ndjekur nga Carlo Ancelotti, Jurgen Klopp, Antonio Conte dhe Stefano Pioli: tre trajnerë italianë pra në Top 5. Roberto Mancini, trajneri i Italisë kampione e Europës, është pozicionuar në vendin e 18-të, ndërsa Gasperini në vendin e 23-të falë rezultateve të Atalanta-s së tij.

Vendi i 27-të për Luciano Spalletti, në 35 dhe 36 Jose Mourinho dhe Ivan Juric, pastaj Inzaghi dhe De Zerbi, në 40 dhe 41 Simone Inzaghi dhe De Zerbi. Vincenzo Italiano renditet në vendin e 46-të, Maurizio Sarri në vendin e 49-të.

Sipas britanikut FourFourTwo, Massimiliano Allegri nuk është në mesin e 50 trajnerëve më të mirë në botë. Para tij janë Paulo Fonseca, Vincenzo Italiano, Igor Tudor, Roberto De Zerbi dhe Maurizio Sarri ndër të tjerë. Një renditje që pritet të shkaktojë debate…

Renditja

1 Pep Guardiola, 2 Carlo Ancelotti, 3 Jurgen Klopp, 4 Antonio Conte, 5 Stefano Pioli, 6 Mikel Arteta, 7 Thomas Tuchel, 8 Graham Potter, 9 Julian Nagelsmann, 10 Diego Simeone.

11 Hans-Dieter Flick, 12 Christophe Galtier, 13 Eddie Howe, 14 Xavi, 15 Erik Ten Hag, 16 Lionel Scaloni, 17 Christian Streich, 18 Roberto Mancini, 19 Urs Fischer, 20 Unai Emery.

21 Oliver Glasner, 22 Mauricio Pochettino, 23 Gian Piero Gasperini, 24 Arne Slot, 25 David Moyes, 26 Abel Ferreira, 27 Luciano Spalletti, 28 Julen Lopetegui, 29 Kasper Hjulmand, 30 Ange Postecoglou.

Lexo edhe :  Grida Duma: Vajzat dhe gratë të krijojnë stil të vetin, është gjurmë personaliteti

31 Marcelo Gallardo, 32 Tite, 33 Patrick Vieira, 34 Luis Enrique, 35 Jose Mourinho, 36 Ivan Juric, 37 Thomas Frank, 38 Regis Le Bris, 39 Marco Silva, 40 Simone Inzaghi.

41 Roberto De Zerbi, 42 Igor Tudor, 43 Lucien Favre, 44 Giovanni van Bronckhorst, 45 Paulo Fonseca, 46 Vincenzo Italiano, 47 Jesse Marsch, 48 Marco Rose, 49 Maurizio Sarri, 50 Gareth Southgate.

Të fundit

“Martohemi bashkë”/ I publikuan mesazhet me Romeon, Erjola zbulon se si qëndron e vërteta

Në shtëpinë e Big Brother VIP Albania 3 kanë ndodhur një sërë ngjarjesh, të cilat u komentuan vazhdimisht edhe...

Si klima na godet ekonominë?

Mbi 198 milionë dollarë në vit, 16.5 milionë në muaj apo rreth 550 mijë dollarë në ditë. Kaq para humbet Shqipëria nga ndryshimet klimatike...

“Pse bredh, je pa burrë”/ Detaje nga krimi në familjen Musaku në Lushnjë

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga ngjarja e rëndë që ndodhi në Lushnje, ku Behar Musaku plagosi me armë gjahu vajzën e...

Piktura e rrallë/ Skënderbeu i portretizuar nga Peter Appian

Një pikturë e veçantë e Peter Appian pasqyron hartën e botës së vitit 1553 ku në të dallohet Skënderbeu me mburojën e tij me...

Pensionet, përballë sfidave të plakjes së popullsisë dhe informalitetit në ekonomi

Ndryshimet që pësoi skema e pensioneve një dekadë më parë, si rritja e moshës së pensionit, apo vendosja e barazisë, pra të një raporti...

Lajme të tjera

Web TV