Kë urren dhe kë ka më shumë mik në Parlament?/ Deputeti demokrat flet me emra

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Deputeti demokrat Saimir Korreshi ka treguar se kë ka më shumë mik nga deputetët.

I ftuar në “ABC e Mëngjesit”, ai veçoi dy Gazment Bardhin dhe Dashnor Sulën.

Ndërsa, sa i përket deputetëve që urren ose ka inat, Korreshi tha që nuk ka persona të tillë në jetë. Ai theksoi se është besimtar dhe kjo e bën që të mos urrej askënd.

“Më mik nga të gjithë kam dy Gazment Bardhin dhe Dashnor Sulën. Po të shikosh në fjalimet e mia unë nuk përmend emra. Kështu që njerëz që urrej unë nuk kam kurrë në këtë jetë. Unë jam edhe besimtar, pasi ta ndërtosh një gjë duhet dhjetëra vjet, ndërsa për një vit mund ta shkatërrosh”, u shpreh ndër të tjera Korreshi.

 

Të fundit

A mund të rritet mëlçia në nyjet limfatike? Sfida e re e një startup-i

Përdorimi i nyjeve limfatike të pacientëve të gjallë si bioreaktorë të vegjël, pra mjedise në të cilat rriten sa...

Skandal në ‘Për’puthen’/ Buçi-Erikës: Për kokë të çunave po të them, o vari*****

Buçi, konkurrent i formatit ‘Për’puthen’ është çmendur nga kërcimi që Erika i ka bërë Muratit në emision. Kjo pasi Buçi është shoqëruar disa herë me...

Irani gati të sulmojë Izraelin, tension i lartë në Lindjen e Mesme

Një goditje nga Irani ndaj Izraelit është një kërcënim “real dhe i besueshëm”. Deklarata vjen nga Shtëpia e Bardhë teksa frika për një sulm të afërt...

Lufta në Ukrainë/ 399 zona banimi pa energji elektrike pas sulmeve ruse

Në Ukrainë, 399 zona banimi mbetën pa energji elektrike pas sulmveve më të fundit ruse. Kjo u njoftua nga kompania shtetërore Ukrenergo, duke shpjeguar...

“Nuk mbaj mend të ketë qenë ndonjë kërcimtar…”, Iliri Shaqiri nuk kursehet për Albi Nakon

Koreografi Ilir Shaqiri ishte i ftuar sot në “Cherry on Top” me Bora Zemanin, pas një shkëputje të shkurtër nga ekrani. Mes të tjerash, Ilir...

Lajme të tjera

Web TV