Zgjedhjet lokale/ Dialogu për bashkimin e PD, Enkelejd Alibeaj mbledh Grupin Parlamentar

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Enkelejd Alibeaj ka mbledhur sot në Kryesinë e Kuvendit, Grupin Parlamentar të Partisë Demokratike.

Mbledhja sapo ka nisur, ndërsa ajo vjen vetëm disa orë pas takimit që Gazment Bardhi dhe Edi Paloka, të dy të mandatuar respektivisht nga kryetari Sali Berisha dhe Grupi i PD, pra Enkelejd Alibeaj për të gjetur një marrëveshje mes palëve, një mënyrë bashkëpunimi që në zgjedhjet lokale të dilet me një kandidat të përbashkët.
Ende nuk ka të dhëna mbi detajet e takimit Bardhi-Paloka dhe propozimet që janë shkëmbyer mes tyre.

Të fundit

Interi është fitues i derbit të Milanos, goli i Lautaro Martinez vulos sfidën

Stadiumi “San Siro” në “flakë” pak pasi kishte kaluar gjysmë ore lojë në derbin Inter – Milan. Zikaltrit fituan...

Diskutimi mes Geasy dhe Luana Vjollcës: Do hap shampanjë kur të martohesh ti

“Zemër Luana” me autorësi dhe moderim të Luana Vjollcës në Tv Klan ka qenë një mbrëmje e tej mbushur me surpriza! Të ftuarit e kësaj...

Zhdukja e bletëve, kërcënim serioz për ekosistemin

Bashkimi Evropian ka bërë të ditur se është në përgatitje e sipër të një plani që ka të bëjë me rritjen e monitorimit të...

“Je ulli pa kokrra”, zihen dy kunatat: Je hasmi numër një, më ke ftohur zemrën

Pjesa e dytë e “Shihemi në Gjyq”, rubrikës së “E diela shqiptare” në Tv Klan ka nisur me tone të ashpra mes Marias dhe...

Ish-kryeministri izraelit: Putini premtoi se nuk do ta vriste Zelensky-in

Ish-Kryeministri i Izraelit Naftali Bennet, i cili shërbeu për pak kohë si ndërmjetës në fillim të sulmit rus në Ukrainë, thotë se Presidenti Vladimir...

Lajme të tjera

Web TV