“Endrra” për Bashkinë e Tiranës/ Gjuzi i tregon ‘forcën’ Veliajt: Do të thyej në mes

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kreu i Partisë Konservatore, Kujtim Gjuzi, ka shprehur prej kohës dëshirën e tij për të dalë si kandidat i opozitës në zgjedhjet lokale për Tiranën përballë kryetarit aktual Erion Veliaj.

Madje Gjuzi shprehet i sigurtë për fitoren e tij nëse zgjidhet ai, ndërsa sjell në kujtesë dhe një shprehje që Ilir Meta i ka thënë dikur Ramës.

“Të gjithë bashkë bëjmë një ansambël, dhe jo Erion Veliaj të na dalë përballë ne. Si tha Ilir meta atëherë ‘e thyejmë në mes’, është shprehja jonë ajo, në mënyrë politike sigurisht.”- u shpreh Gjuzi. 

Të fundit

Një iranian thyen rekordin, vendos 88 lugë të balancuara në trupin e tij

Një burrë iranian theu rekordin e tij botëror Guinness duke balancuar 88 lugë në vende të ndryshme në trupin...

VIDEO/ Ngjarje e jashtëzakonshme, presidenti i klubit turk grushton arbitrin kryesor

E pazakontë, e turpshme dhe për të ardhur keq: Presidenti i skuadrës turke, Ankaragucu, bën veprimin e papërgjegjshëm dhe të dënueshëm në fushën e...

Nis studimi i terapisë së kombinuar të kancerit “mRNA”

Kompanitë farmaceutike kanë filluar ditën e sotme fazën e fundit të provave për trajtimin e kombinuar të kancerit “mRNA”, i cili konsiston në përdorimin...

Ish-kryeministri ‘non grata’ në SHBA, Minxhozi zbulon mesazhin e amerikanëve

Analisti Skënder Minxhozi, duke komentuar deklaratën e të ngarkuarit me punë të SHBA në Tiranë, David Ëisner, i cili tha se nuk i përgjigjet...

Analisti britanik bën paralajmërimin e frikshëm: Evropa të nisë përgatitjet për luftë

Shtetet anëtare të NATO-s në Evropë po përballen me një krizë të madhe – Rusia dhe Kina po armatosen me shpejtësi, me Moskën që...

Lajme të tjera

Web TV