Horoskopi ditor, e enjte 20 tetor 2022

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Dashi
Sot ata qe jane ne nje lidhje do e perforcojne bashkepunimin dhe do rifillojne disa gjera nga e para me baza te reja. Do ndiheni edhe me mire. Beqaret nga ana tjeter do ndihen serish vetem. Mos e leshoni veten sepse shume shpejt do vijne edhe surprizat per ju. Tek financat planetet do ndikojne negativisht. Nuk do i keni idete e qarta dhe mund te beni gabime te pafalshme. Kujdes!

Demi
Do benit mire te qendronit larg partnerit madje edhe “te zhdukeshit” per disa kohe. Vetem ne kete menyre do e kuptonit sa ju dashuron ai. Per beqaret mund te ndodhin disa gjera te vecanta te cilat mund t’ua ndryshojne jeten njehere e pergjithmone. Pergatituni! Situata financiare do jete me e mire se disa dite me pare. Buxheti jo vetem qe do stabilizohet por mund te kete edhe permiresime.

Binjaket
Ndikimi i madh i Diellit ne jeten sentimentale te cifteve mund te sjelle probleme te medha sot. Do debatoni per disa tema te nxehta te cilave ende nuk iu keni dhen enje zgjidhje. Nese jeni ende beqare do ishte mire t’i merrnit gjerat shtruar dhe te mos nxitoheshit. Perspektivat financiare do jene te mira. Merkuri do iu mbroje dhe nuk do iu lejoje te shpenzoni kuturu.

Gaforrja
Humori juaj do ndikoje se tepermi ne ecurine e jetes ne cift gjate kesaj dite. Beni shume kujdes mos e teproni me asgje sepse do kishit probleme te medha. Tregohuni edhe pak me tolerante. Beqaret do kerkojne shume por me kot. As sot nuk do e gjejne personin qe po kerkojne. Influenca e planeteve nuk dpo jete pozitive tek financat. Kujdes me cdo shpenzim qe do beni

Luani
Saturni do e perkeqesoje jeten ne cift gjate kesaj dite. Mos kembengulni me shume sesa duhet per dicka duke thene se ajo qe thoni ju eshte e duhura, mund edhe te gaboni. Nese jeni vetem, kujdes. Saturni do iu nxite te flirtoni me dike qe nuk iu pershtatet aspak. Ne planin financiar duhet me teper maturi se kurre. Po shpenzuat pa menduar do keni probleme te medha.

Virgjeresha
Gjate kesaj dite do keni mundesi ta shijoni me se shumti jeten tuaj sentimentale. Do e perforconi lidhjen dhe do flisni hapur per tema te ndryshme. Nuk do keni aspak mosmarreveshje. Beqaret duhet te perfitojne nga kjo dite e mbushur me takime. Dikush mund te jete personi qe keni kerkuar. Ne planin financiar nuk do kete permiresime te medha por as veshtiresi.

Peshorja
Duke filluar qe sot lidhje juaj do marre nje tjeter drejtim edhe me te mire. Partneri do tregohet i gatshem t’ua plotesoje te gjitha deshirat dhe t’iu beje te ndiheni si mbi re. Beqare te dashur, ju do gjendeni sot ne ambientin me te pershtatshem per te gjetur personin ideal. Kerkoni! Shume maturi kerkohen ne planin financiar. Nese nuk shpenzoni pa u menduar situata edhe mund te stabilizohet.

Lexo edhe :  Bayern Munich ndalet sërish në barazim, Frankfurti dhe Kolo Muani “frenojnë” bavarezët

Akrepi
Nese e acaroni partnerin me biseda te kota, do dilni ju te humburit. Tregohuni paksa me dinake dhe me diplomate nese doni qe ai te mos iu ndahet per asnje cast. Per beqaret do kete gjera te reja. Qe sot gjithcka do ndryshoje ne jeten tuaj sepse nje person i ri do behet pjese e saj. Ne planin financiar Merkuri do iu shtyje te shpenzoni pa limit. Kujdes mos e teproni.

Shigjetari
Ka rrezik te lindin konflikte gjate kesaj dite ne jeten tuaj ne cift. Atmosfera nuk do jete aspak ajo qe keni pritur keshtu qe tregohuni te matur me cdo gje qe do thoni. Beqaret do levizin cdo gur per ta gjetur personin e endrrave. Nese nuk dorezoheni shume shpejt do e arrini objektivin. Ne planin financiar ka ardhur koha te beni investimet e duhura. Buxheti do jete i ekuilibruar.

Bricjapi
Lidhja juaj ka rrezik te kaloje nje faze delikate sot. Komunikimi do pakesohet dhe kjo do jete pika me delikate. Beqaret nga ana tjeter do filloje projekte te rendesishme dhe nuk do kene fare kohe te mendojne per dashurine. Gjithsesi duhet thene se disa persona po iu studiojne nga larg. Marsi do ndikoje se tepermi tek financat dhe cdo gje do shkoje me mire sesa e kishit menduar.

Ujori
Mjedisi yjor do jete i pershtatshem sot per nje jete sentimentale me te bukur. Do flisni pa dorashka me ate qe keni ne krah dhe do i shprehni cdo gje. Edhe per beqaret pritet te kete te reja interesante. Tregohuni me te hapur dhe mos neglizhoni ftesat qe do iu behen. Financat do jene goxha te mira dhe te qendrueshme. Beni investimet qe keni menduar prej disa kohesh.

Peshqit
Jeta ne cift do jete me e bukur sesa ju e kishit menduar. Atmosfera do jete me romantike dhe me seksuale se disa kohe me pare. Edhe ata qe kane pasur disa mosmarreveshje do ndihen me te qete. Nese jeni beqare, te tille do ngeleni edhe sot. Megjithate miqte do iu bejne ta harroni kete ceshtje. Financat do kene disa nderliime. Qendroni me kembe ne toke qe te mos gaboni.


Të fundit

U zhdukën nga kopshti zoologjik, gjenden dy majmunët e rrallë në SHBA

Dy majmunë të rrallë që u zhdukën në mënyrë misterioze nga kopshti zoologjik i Dallasit në fillim të kësaj...

Dëmtimi i Pogba demoralizon Juven, Allegri: “Do ti duhen edhe 2-3 muaj që të jetë gati”

Ndalesë e re, edhe pse jo shumë shqetësuese për Paul Pogba, mungesa e madhe për Juventusin këtë sezon. Në konferencën për shtyp në prag...

Reagimi i Kate Middleton kur iu kërkua të bënte një “selfie” po bëhet viral

Të martën, Princesha e Uellsit, 41 vjeçe, udhëtoi në qytetin verior anglez të Leeds për të folur me vendasit për nismën e saj të...

Porti i ri Tregtar në Porto Romano, Balluku: Investim strategjik për Shqipërinë

Zëvendëskryeministrja Belinda Balluku zhvilloi një takim sot me përfaqësues nga një serë kompanish dhe institucionesh financiare ndërkombëtare, të interesuara për ndërtimin e portit tregtar...

COVID-19, MSH: 10 raste të reja me koronavirus, asnjë viktimë në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale i bën thirrje qytetarëve të mos neglizhojnë vaksinimin anticovid dhe vaksinimin kundër gripit, për të forcuar mbrojtjen ndaj...

Lajme të tjera

Web TV