E TRISHTË/ Ndërron jetë futbollisti 32-vjeçar, kishte sëmundje të rëndë në tru

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Bota e futbollit në zi!

Ndërron jetë në moshën 32-vjeçare, futbollisti japonez Masato Kudo.

32-vjeçari ishte diagnostikuar me një sëmundje të rëndë në tru dhe ndërroi jetë pas një ndërhyrje kirurgjikale.

Kudo ka qenë aktivizuar dhe me kombëtaren aziatike në 4 ndeshje teksa ka shënuar dhe 2 gola.

Eksperienca e tij e fundit ishte me klubin Tegevajaro Mijazaki, e cila militonte në kategorinë e tretë japoneze.

Ai gjithashtu ka mbajtur veshur edhe fanellat e Brisbejn Roar në Australi dhe të Vankuverit në MLS-në Amerikane.

Masato Kudo fitoi kampionatin në Japoni në vitin 2011.

Fitoi 1 kampionat në Ligën e Dytë japoneze në sezonin 2009/2010, 1 Kupë të Japonisë, 1 kampionat në ligën e lindjes në Japoni dhe 1 Kupë të Ligës në Japoni.Nuk i mbijetoi ndërhyrjes në tru: ndahet nga jeta në moshën 32 vjecare sulmuesi Masato Kudo - Lapsi.al

Të fundit

Korçë/ Shkoi të mblidhte çaj tek Qafa e Gjarprit, burri rrëzohet nga shkëmbi gjen vdekjen

Bie nga shkëmbi ndërron jetë mjë person. Ngjarja sipas policisë ka ndodhur në Moglicë të Maliqit në vendin e quajtur...

Paralajmëron SHBA: Rusia mund të ndërhyjë në zgjedhjet presidenciale

Bloomberg ka raportuar se një numër në rritje i kundërshtarëve të SHBA-së, të udhëhequr nga Rusia, janë përpjekur të ndikojnë në zgjedhjet presidenciale të vitit...

Begaj vizitë zyrtare në Shkup, merr pjesë në Samitin e SEECP

Presidenti Bajram Begaj ditën e sotme do të jetë në Shkup për Samitin e SEECP, ( Samiti i Procesit të Bashkëpunimit në Europën Juglindore) Ai...

Festa e Shna Ndout/ Besimtarët mbyllin pelegrinazhin në “Kishën e Mrekullive”

Kjo e enjte shënon fundin e 13 të martave të mira dhe pelegrinazhit të besimtarëve. “Shna Ndoun” e cilësojnë si “kishën e mrekullive”. Ndër pelegrinë,...

GJKKO dënon me 1 vit burg ish-kryebashkiaken e Libohovës, Luiza Mandi

Gjykata e Posaçme, ka dënuar më 1 vit burg ish-kryebashkiaken e Libohovës Luiza Mandi, për vepren penale të shpërdorimit të detyrës. Sipas informacionve, ish-kryebashkiakia e...

Lajme të tjera

Web TV