VIDEO/ Ivan Balliu realizon autogol qesharak, por ishte i “pafajshëm”…

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Rayo Vallecano triumfoi me rezultatin 5-1 ndaj Cadiz, në një ndeshje të cilën miqtë e mbyllën me 9 lojtarë. Një triumf i rëndësishëm për vendasit që ngjiten në mesin e tabelës, saktësisht në vendin e 10-të me 15 pikë të grumbulluara.

Vallecano e dominoi takimin ndërsa në fund ishin të pafat pasi u ndëshkuan vetëm nga një autogol i pafat i Ivan Balliut. Mbrojtësi i kombëtares ishte krejtësisht i pafajshëm pasi topi u përplas në fytyrën e tij si pasojë e një devijimi nga ana e shokut të skuadrës dhe përfundoi në rrjetë.

Gjithsesi, autogoli nuk “fshin” performancën e Balliut që mbetet një nga lojtarët më të rëndësishëm dhe të vlerësuar në organikën e Rayo Vallecanos.

Të fundit

Tmerrohen banorët e Freskut në Tiranë, helikopteri u hedh një lëndë të paidentifikuar

Pasditen e sotme në zonën e Freskut në Tiranë, banorët e zonës janë alarmuar nga një ndodhi aspak e...

Berisha: Zhvillimi për çështjen “McGonigal”, detyroi Ramën të bënte draftin për Kosovën

Ish-kryeministri Sali Berisha thotë se drafti që kreu i qeverisë Edi Rama prezantoi sot për Kosovën është i hartuar në Serbi. Gjatë një interviste në...

VIDEO/ Benzema prezantohet në mënyrë spektakolare tek Al-Ittihad mes 60 mijë tifozëve

Pamjet e para të Karim Benzemas me fanellën e Al-Ittihad janë mbresëlënese. Sulmuesi francez u prezantua para tifozëve në fushë në “King Abdullah Sports...

Rubini më i madh dhe më i vlefshëm ndonjëherë shitet në ankand, ja sa kushtoi ai

Një rubin 55,22 karatësh është bërë guri më e madh dhe më i vlefshëm i këtij lloji që është shitur ndonjëherë në ankand, duke...

Analiza e VOA: Mike Pence sfidon Trump për të qenë kandidat i republikanëve

Këtë javë disa republikanë kanë shpallur kandidaturën për president në përpjekje për të penguar ish-Presidentin Donald Trump që të marrë emërimin e Partisë Republikane...

Lajme të tjera

Web TV