Dyshimet mbi rastin e 32-vjeçarit/ Zheji: Nuk dua të besoj se kemi një polici vrasëse

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Analisti Artur Zheji i ftuar në “Pikat mbi i” ka folur në lidhje me vdekjen e 32-vjeçarit Lear Kurti më 19 tetor.

Ai u shpreh se kjo është një dramë e dhimbshme, ndërsa shtoi se nuk do të besojë se kemi një polici vrasëse.

Superdramë e dhimbshme. Një jetë njeriu është shuar në rrethana të mistershme. E vërteta ka shumë rëndësi se është në favorin e shtetit. Sa më shumë të vërtetë të ketë në dinamikën e ngjarjes, aq më shumë qetësohen shpirtrat e njerëzve. Nuk dua të mendoj që kemi një polici vrasëse, por ata që janë në linjën e parë të frontit ndaj krimit janë me simptoma psikosomatike të veçanta.

Jo të gjithë mund ta mbajnë presionin. Reagimi i një polici nën presion janë të habitshme. Drejtësia të jetë e ashpër, e paanshme dhe të kuptohet se nuk po fshihet e vërteta. Kemi një precedent kur është fshehur dhe kjo ka krijua pa besueshmëri për versionet që jep policia. Versionet më mirë të vonohen sesa të jenë të gabuara”, tha ai.

 


Të fundit

Arrestohet avokati shqiptar në Vjenë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur brenda një apartamenti në Vjenë të Austrisë ku një 30 vjeçar shqiptar ka...

Do heqin kamerat apo krimin?/ Karamuço “zbërthen” prapaskenat e operacionit “Fijet”

I ftuar ditën e sotme në ‘Breaking’ në Top News  ka qenë eksperti i kriminalistikës Ervin Karamuço. Ai ka folur për operacionin e policisë “Fijet”,...

Del për herë të parë në ekran djali i saj, Olta qan dhe i jep mesazhin e bukur: Do vij…

Olta Gixhari ishte banorja e rradhës, pas Diolës që u surprizua nga i vogli i saj. Përmes një video-je të shfaqur në ekran, Olta u...

Belind Këlliçi viziton Uashingtonin/ Takohet me kongresmenin e Miçiganit

Kandidati i Partisë Demokratike për Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi, ka zhvilluar një vizitë zyrtare në Washington DC ku është takuar me kongresmenin e Miçiganit...

Politikanët akrep të kenë kujdes/ Do t’i ndodhë diçka me ligjin në shkurt

Astrologu Jorgo Pulla ka bërë këtë të mërkurë parashikimin e yjeve për muajin shkurt. I ftuar në “ABC e Mëngjesit”, ai ka ndarë detaje për...

Lajme të tjera

Web TV