“Kam punuar që 14 vjeç në Fierzë”/ Nard Ndoka flet si Elisa Spiropali: Papunësi ka kudo

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ish deputeti Nard Ndoka ka qenë i ftuar në emisionin “Wake up”, ku ka folur sot për temën e punësimit.

Ai ka treguar se vetë ka punuar që 14 vjeç në Fierzë dhe se fëmijët e tij i ka mësuar të mos përfitojnë nga puna e tij, apo nga fakti që është politikan.

Ai nuk ka lënë mënjanë as batutat, teksa është shprehur se “papunësi ka kudo në botë… po flas si Elisa Spiropali”, duke shkaktuar të qeshura në studio.

Sipas tij, papunësi ka kudo në botë, por në vendin tonë mungojnë politikat për punësimin.

“Unë kam punuar që 14 vjeç në Fierzë. Edhe fëmijët e mi i kam futur në punë që 14 vjeç, kamarier, banakier”, ka treguar Ndoka.

 

Të fundit

Presidenti Biden mban më 7 shkurt fjalimin mbi gjendjen e vendit

Presidenti Joe Biden pritet të mbajë të martën në Kongres fjalimin e dytë të përvitshëm mbi gjendjen e kombit....

Qeveria e Serbisë në komunikatën zyrtare e pranon Kosovën Republikë

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, ditë më parë raportoi në Parlamentin e Serbisë, për planin franko-gjerman dhe bisedimet me Kosovën. Vuçiç, në përfundim të seancës së...

Shtetet e fuqishme botërore bien pre e hakerave, mes tyre dhe Italia

Një “sulm masiv” kibernetik duke përdorur virusin ‘ransoware’, u zbulua sot nga ekipi i mbrojtjes së sigurisë kompjuterike në Itali, të Agjencisë Kombëtare të...

Bayern Munchen fiton me goleadë në transfertën e Wolfsburgjt, Musiala realizon një perlë

Pas disa barazimeve radhazi, Bayern Munchen është rikthyer te fitorja në kampionat. Bavarezët triumfuan 2-4 në transfertë ndaj Wolfsburg. Ekipi i Nagelsmann vendosi ndeshjen...

Sudani Jugor: Papa bën thirrje që njerëzit të refuzojnë “helmin e urrejtjes”

Papa Françesku e ka përfunduar pelegrinazhin e paqes në Sudanin Jugor, duke organizuar një meshë të hapur për mijëra pjesëmarrës. Ai i ka bërë thirrje...

Lajme të tjera

Web TV