“Hakmarrja”/ Icardi shkarkon Wanda Naran si menaxhere, refuzon ti paguajë 1 milionë euro

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Tensioni mes Wanda Narës dhe Mauro Icardit vazhdon me kapituj të tjerë të gjallë… Këtë herë ka të bëjë me atë përzierjen e punëve profesionale dhe personale.

Ndikuesja vepronte si përfaqësuese (agjente) e burrit të saj futbollist. Ajo arriti gjithçka tek Interi, me kalimin e tij te PSG, por edhe huazimin e kësaj vere në Turqi.

Por ndarja e papritur e tyre ka sjellë pasoja profesionale. Siç detajohet nga media turke ‘Hurriyet.com.tr’, mes tyre kanë mbërritur edhe problemet e punës. Wanda do të përfitonte një shumë prej 1 milionë eurosh për transferimin e Icardit te Galatasaray. Sipas mediave turke, futbollisti argjentinas ka deklaruar se Wanda Nara nuk është më menaxherja e tij.

Madje, ai ka refuzuar tashmë dhe kërkesën e premios 1 milionëshe për ish-gruan me arsyetimin se është e paligjshme. Në fakt, polemika është më e nxehtë se kurrë.

Sepse Icardi nuk do që Galatasaray ta paguajë Wanda Narën, shpjegon medium turk, pavarësisht se biznesmenja do t’i kishte kërkuar klubit që paratë “të derdheshin në llogarinë e saj sa më shpejt.

Wanda udhëtoi nga Argjentina në Turqi, por po qëndron diku tjetër, jo në shtëpi me sulmuesin e Galatasaray. Wanda para disa ditësh po regjistronte një videoklip, përmes të cilit është lidhur romantikisht me një këngëtar argjentinas, por më vonë udhëtoi për në Stamboll ku ishin të gjithë fëmijët e saj

Të fundit

Teknologjia e shëndetit/ Inteligjenca Artificiale do vizitojë njëlloj si një mjekët

Inteligjenca Artificiale do t’ju vizitojë njëlloj si një mjek. Inteligjenca Artificiale është shumë premtuese në kujdesin shëndetësor. Por ajo...

“Do e gjej forcën në dhimbje”, çfarë shkruante në rrjetet sociale efektivja që u vetëvra

Një ngjarje e rëndë tronditi Tiranën pasditen e së premtes, ku 21-vjeçarja Aldorjana Loshi, efektive në komisariatin nr.5 në Kamëz i dha fund jetës...

Media franceze ‘Grazia’: Shqipëria, destinacioni më i kërkuar nga pushuesit në 2024-n

Shqipëria, është një destinacion i ri që ka mahnitur çdo turist të huaj, por që mbetet ende shumë pak e njohur për publikun e...

Leku ‘mbyt’ euron, mësoni me sa blihen dhe shiten monedhat e huaja sot

Sot, më 25 maj 2024, dollari amerikan blihet me 92.2 lekë dhe shitet me 93 lekë. Euro blihet me 100 lekë dhe shitet 100.7 lekë. Franga zvicerane këmbehet në blerje...

SKICA PËR BABANË…

Nga Mitro Çela 1.NJË JAVË NË FRANCË Babai lindi në vitin 1900. Rreth viteve ‘2O u hap fjala. Plasi puna në Francë. -Punë për zengjinë, -thoshte sekseri. Ai paguante...

Lajme të tjera

Web TV