test

Barcelona pa motiv mposhtet nga Bayern, Atletico i thotë lamtumirë Champions-it

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kanë përfunduar gjashtë ndeshjet e raundit të pestë të grupeve të Champions League. Pavarësisht se çështjen e kualifikimit e kishte mbyllur, Bayern Munich nuk toleron ndaj Barcelonës. Në ‘Camp Nou’, bavarezët fitojnë me shifrat 0-2 dhe hipotekojnë vendin e parë. Golat do të shënoheshin në pjesën e parë, fillimisht me Mane në minutën e 10′ dhe Choupo-Moting në 31′. Ndërsa Pavard do të shënonte golin e tretë dhe të fundit të ndeshjes.

Me këtë fitore Bayern shkon në kuotën e 15 pikëve, ndjekur nga Inter me 10. Në takimet e tjera, Napoli nuk e diskuton Rangers dhe fiton me shifrat 3-0. Dy golat e Simeones dhe Ostigard vulosën fitoren.

Po me shifrat 0-3 fitoi edhe Liverpool në transfertë ndaj Ajax. Situatë interesante në Grupin D, aty ku klasifikimi është bërë më i ngjeshur. Barazimi i Tottenham ndaj Sporting Lisbon ka bërë që ekipi i Contes të jetë në vendin e parë në kuotën e 7 pikëve, por do të duhet të fitojë ndaj Marseille në ndeshjen e fundit për t’u kualifikuar, pasi francezët janë në vendin e fundit me 6 pikë.

Frankfurt fitoi 2-1 ndaj Marseillës dhe shkon në vendin e tretë në kuotën e 7 pikëve. Ndërkohë Atletico Madrid nuk shkoi më shumë se një barazim 2-2 nda Bayer Leverkusen duke i thënë lamtumirë Champions League. Në sekondat e fundit të ndeshjes, Atl.Madrid kishte mundësinë të shënonte nga pika e bardhë e penalltisë, por Carrscao nuk u tregua i saktë.

Të fundit

Tri gjërat që duhet të bëni për të fituar zemrën e një gruaje

Sipas një prej sondazheve në rrjetet sociale, ka disa gjëra kyçe që gratë presin nga partnerët e tyre të...

Media gjermane “BILD”: Zbuloni gjithçka rreth kulturës së vendit mesdhetar, Shqipërisë

Thesare historike, peizazhe idilike, vende fetare: Shqipëria ka gjithçka për të ofruar, shkruan Emily Pradel në një artikull të botuar në të përditshmen gjermane...

Vera e nxehtë dhe temperatura të larta, sa herë në ditë duhet të bëjmë dush

Temperaturat e nxehta janë të mundimshme. Njeriu djersin dhe lodhet më shumë gjatë verës si pasojë e këtyre temperaturave. Dushi tingëllon idea më e mirë...

Do të jetë pjesë e një edicioni të ri? Ja çfarë zbulon Egla Ceno

Finalja e emisionit më të përfolur shqiptar momentalisht, “Big Brother VIP 3” dhe rrugëtimit të pesë finalistëve u mbajt me 25 Maj në Top...

Poeti Agim Doçi pëson hemoragji cerebraleWe

Kompozitori dhe tekstshkruesi, Agim Doci ka pësuar hemorragji cerebrale, ku për pasojë është shtruar në Shërbimin Neurovaskular. Doçi u referua në QSUT nga Spitali Bashkiak...

Lajme të tjera

Web TV