Futbollisti i Monza-s tregon makthin: “Pashë një person të vdiste para meje”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Futbollisti i Monzas, Pablo Mari, ka thënë se është ‘me fat’ që është gjallë pasi i mbijetoi një sulmi me thikë në një supermarket të Milanos ditën e djeshme, pasi ai iu nënshtrua me sukses operacionit sot.

Mbrojtësi, i huazuar te klubi italian Monza nga skuadra angleze, ishte një nga pesë të plagosurit në incidentin që nododhi mbrëmë, ndërsa një person tjetër u vra në supermarketin e linjës Carrefour në qendrën tregtare Milanofiori di Assago.

29-vjeçari tha për Gazzetta dello Sport: “Sot isha me fat,pashë një person të vdiste para meje”.

Mari iu nënshtrua një procedure në spitalin Niguarda të Milanos pasi u plagos në shpinë ndërsa bënte pazar me gruan dhe djalin e tij dhe raportohet se ai do të qëndrojë në spital për dy deri në tre ditë, tha klubi i Monza-s, duke shtuar: “Gjithçka është në rregull tani”.

Sportisti qëndronte pranë gruas Veronica dhe kishte djalin 4-vjeçar Pablo në një karrocë përpara tij, kur ai ‘ndjeu diçka të dhimbshme’ dhe kuptoi se ishte goditur me thikë, tha  administratori i klubit, Adriano Galliani.

Ai shtoi se lojtari spanjoll kishte fat, sepse sipas tij i shpëtoi dëmtimit në organet jetësore për shkak të gjatësisë së tij trupore.

Sulmi ndodhi rreth orës 18:30 të së enjtes kur një 46-vjeçar, që besohet se kishte probleme të shëndetit mendor rrëmbeu një thikë nga raftet në një supermarket dhe filloi të sulmonte njerëzit me të.


Të fundit

Stuhia e dëborës godet SHBA, anulohen 1400 fluturime

Më shumë se 1,400 fluturime u anuluan ditën e sotme në SHBA pasi një stuhi dëbore goditi shtetet nga...

Pamje të frikshme/ Orteku i borës merr para skiatorët, viktima dhe të plagosur

Dy skiatorë kanë vdekur dhe 19 tjerë për pak minuta kanë ngecur të ngujuar nën dëborë, pasi një ortek goditi resortin e njohur në...

Vrau 3 pensionistë/ Arrestohet në Gjermani serbi, i gjurmonte viktimat në supermarkete

Sot, ndodhi vrasja e tretë e një pensionisti në qytet. I dyshuari kryesor është arrestuar. Bëhet fjalë për një 31-vjeçar serb i paidentifikuar me...

Japonia i dhuron Tiranës mjete zjarrfikëse, Veliaj: Na shërbejnë për zonat periferike

Dy mjete të reja zjarrfikëse iu shtuan stacionit të ri zjarrfikës në Kinostudio, si ndihmë nga Ambasada e Japonisë në Tiranë. Kryebashkiaku Erion Veliaj...

Bullgaria nis ndërtimin e tubacionit që do të transportojë gaz natyror në Serbi

Bullgaria ka nisur sot ndërtimin e një tubacioni që do të transportojë gaz natyror  në Serbi, dhe do të rrisë sigurinë e furnizimit në...

Lajme të tjera

Web TV