Free Porn

manotobet

takbet
betcart
betboro

megapari
mahbet
betforward


1xbet
teen sex
porn
djav
best porn 2025
porn 2026
brunette banged
Ankara Escort
1xbet
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
betforward
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
deneme bonusu veren bahis siteleri
deneme bonusu
casino slot siteleri/a>
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Cialis
Cialis Fiyat
deneme bonusu
padişahbet
padişahbet
padişahbet
deneme bonusu 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet untertitelporno porno 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet سایت شرط بندی معتبر 1xbet وان ایکس بت

“Qeveria krah të njerëzve punëtorë”/ Rama: Fshati nuk është ai që shfaqet në televizor

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama gjatë një takimi me banorët e Bulqizës vuri theksin në zhvillimin e fshatit.

Ai theksoi se fshatrat në Shqipëri janë ndryshe nga ato që paraqiten në televizor apo që dalin nga gojët e disa politikanëve të cilët vetëm shajnë dhe fyejnë.

Sipas tij sot qeveria dhe bashkitë i kanë dhënë një tjetër imazh fshatit.

Do më lejoni që të përmend këtu disa të dhëna nga zona sepse është vërtetë e jashtëzakonshme puna jua edhe janë vërtetë të jashtëzakonshme të dhënat e kësaj zone të cilën askush përveç jush dhe nesh që e kemi për shkak të të detyrës nuk di gjë. Po të pyesësh njerëz që nuk jetojnë këtu dhe që nuk kanë lidhje me zonën por që e ndjekin jetën shqiptare dhe ekonominë , punën, fshatin nga televizori me siguri do thonë që në Bulqizë ka vetëm ca skllevër që mbledhin krom nëpër kodra. Sepse ky është realiteti i televizorit. Fatkeqësisht gjithmonë e më shumë televizori po bëhet vendi ku shpërndahen gënjeshtra, sajesa, manipulime me helm. Faktikisht në këtë zonë ne kemi 1144 hektarë të mbjellë me drithëra, kemi 136 hektarë me perime, 160 hektarë patate, 34 hektarë fasule, 266 me pemtore, 35 hektar vreshta dhe kemi 146754 rrënjë mollë, kumbull, dardhë qershi, që zënë një sipërfaqet të konsiderueshme dhe do të investojmë edhe me financimet. Faktet e Shqipërisë në fshat janë ndryshe nga çfarë njerëzit që nuk e jetojnë fshatin dinë. Për fat të keq gjithë ajo që thuhet jo vetëm që krijon idenë që fshati ëhstë në mjerim, por çdokush duhet të informohet dhe të mos përdoret nga dezinformomi, të cilat për fat të keq janë pjesë e të bërit politikë. Një pjesë e atyre që bëjnë politikë nuk pushojnë se helmuari njerëzit, nuk pushojnë së gënjyeri së shpifuri me fjalë që vetëm na largojnë nga traditat, doket dhe zakonet”, tha Rama.

Lexo edhe :  Zgjedhjet në Himarë, ankimet e Belerit nuk kanë vlerë

Ndërkohë kryeministri ftoi bujqit, fermerët dhe blegtorët që të bashkëpunojnë me njëri-tjetrin dhe me bashkitë në mënyrë që prodhimet e tyre të marrin më shumë vlerë.

Ndërsa shtoi se qeveria do të jetë gjithmonë në krahë të njerëzve punëtorë.

Sa u përket atyre që u thanë këtu, unë besoj se kryetari i Bashkisë meriton të përgëzohet për faktin se është ndër të paktit kryetarë bashkie që ka kuptuar se jo vetëm me reformën territoriale bashkia nuk është vetëm qyteti por i gjithë territori, por edhe se Bashkia në raport me fshatin nuk mund të jetë thjeshtë një autoritet që merret vetëm me rrugë, ujësjellës por duhet të futet më thellë në bashkëpunimin për prodhimin, grumbullimin dhe shitjen e prodhimit. Edhe ky treg edhe projeket e tjera janë provë e kësaj. Foli dikush për stallat, po ju them që është e gjitha ën dorën tuaj edhe në dorën e bashkisë”, tha Rama.

 

Të fundit

Profesori i shkencave politike: Atentati ndaj Trumpit do të ketë pasoja

Atentati ndaj kandidatit të pritur republikan për president të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, do të shkaktojë pasoja politike...

Rukola, arsyet pse duhet ta konsumoni

Rukola konsiderohet një nga ushqimet me më shumë vlera ushqyese që mund të hani. Rukola nuk ka qenë shumë e njohur për shqiptarët, gjë...

Kiara Tito poston foto me vjehrrën, komenti i Luit tërheq vëmendjen e të gjithëve

Prej ditësh familja Ejlli, Kiara, Lui dhe Luna, është duke shijuar pushimet në Turqi. Pjesë e tyre është bërë dhe nëna e Luizit. Çifti ka...

Francezja lind fëmijën në ambulancë në Korçë

Një franceze e martuar në Korçë ka lindur fëmijën e saj në ambulancë duke shkuar drejt martenitetit të këtij qyteti. Sipas mjekëve të martenitetit, 19...

Pas daljes nga BBV nuk flet më me çiftin?! Elvis Myrtaj tregon si qëndron e vërteta…

Ish-banori i Big Brother VIP, Elvis Myrtaj ka qenë së fundmi pjesë e panelit të Top Arena në Top Channel. Ai zbuloi të vërtetën e...

Lajme të tjera

Web TV