Horoskopi ditor, 29 tetor 2022

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Dashi

Sot mund të jeni në një gjendje reflektuese dhe medituese. Ju mund të mendoni për çështje të zakonshme, të tilla si për të rritur të ardhurat tuaja, ose për çështje më komplekse, si qëllimi i jetës. Ndoshta është dita e përsosur për t’u çlodhur dhe për të shijuar vetminë.

Demi

Detyrimet ndaj miqve dhe grupeve mund të ndërhyjnë në kohën që dëshironi të kaloni me partnerin tuaj. Një numër njerëzish në shtëpinë tuaj mund të kërkojnë më shumë nga koha, energjia dhe vëmendja juaj, dhe ju mund ta shihni këtë si diçka shqetësuese.

Binjakët

Ju mund të zgjoheni këtë mëngjes dhe të vendosni se shtëpia juaj është një rrëmujë total. Dëshira për të kaluar ditën duke pastruar dhe zbukuruar shtëpinë tuaj mund të jetë pothuajse obsesive. Bëni atë që duhet të bëni, por mos u stresoni.

Gaforrja

Koha dhe vëmendja shtesë që i keni kushtuar karrierës suaj duhet të shpërblehen tani. Ju keni punuar shumë për të qenë aty ku jeni dhe nuk keni arritur ende të ngjiteni në shkallët e suksesit. Sot mund të shpenzoni shumë kohë duke planifikuar qëllimin tuaj të ardhshëm.

Luani

Një vizitor mashkull më i madh mund t’ju kontaktojë, duke ju ofruar ndoshta t’ju ndihmojë me ndonjë punë që duhet bërë. Çështjet praktike, si buxheti i familjes, mund të kenë nevojë për vëmendje, ndaj lini pak kohë për të zgjidhur detajet.

Virgjëresha

Sot mund t’u kryeni disa shërbime njerëzve që jetojnë në lagjen tuaj. Ndoshta ju do t’i ndihmoni njerëzit për të bërë blerjet e tyre. Ndoshta do t’i ndihmoni njerëzit me detyrat e shtëpisë. Sido që të jetë, do të kënaqeni duke ndihmuar në çfarëdo mënyre që është e mundur.

Peshorja

Lexo edhe :  Horoskopi ditor, 2 shkurt 2023

Përpjekja e sinqertë nga ana juaj mund të ketë çuar në një rritje të të ardhurave së fundmi. Sot mund të mendoni të ripërpunoni buxhetin tuaj. Mos u tregoni tepër të kursyer. Ju keni punuar shumë për të arritur këtu ku jeni dhe meritoni një shpërblim.

Akrepi

Ndjenja e detyrës ndaj anëtarëve të familjes, fëmijëve dhe të dashurit tuaj mund t’ju bëjë të merrni sot përgjegjësi që normalisht nuk do t’i merrnit përsipër. Përpjekjet e sinqerta në emër të atyre që ju interesojnë ka të ngjarë të sjellin rezultatet që dëshironi.

Shigjetari

Emocionet që rrjedhin nga përvojat e kaluara mund t’ju bëjnë të merrni përgjegjësi të panevojshme, veçanërisht në lidhje me anëtarët e familjes. Çfarëdo detyrash që merrni mund t’ju lejojë të çlironi traumat e vjetra dhe t’u jepni formë planeve dhe ambicieve tuaja.

Bricjapi

Të afërmit ose fqinjët mund të vijnë tek ju sot për t’ju kërkuar favore. Mos u zhytni në faj apo emocione të tjera negative. Ndihmoni të tjerët nëse dëshironi, por pranoni që po e bëni sepse dëshironi dhe jo sepse mendoni se duhet.

Ujori

Mungesa e përkohshme e besimit në aftësitë tuaja mund t’ju bëjë të hezitoni të filloni një projekt ose të merrni përsipër një detyrë që normalisht do ta ndërprisnit. Kjo mund të përfshijë diçka që keni dashur të provoni ose të ndihmoni dikë tjetër.

Peshqit

Një bisedë telefonike me dikë që jeton larg mund t’ju bëjë të ndiheni pak të trishtuar, duke reflektuar se sa shumë ju mungon ai person. Kjo mund të çojë në meditimin për jetën tuaj. Ju mund të vini në dyshim drejtimin në të cilin duket se po lëvizni dhe të konsideroni opsione të tjera të mundshme.

 

Të fundit

Interi është fitues i derbit të Milanos, goli i Lautaro Martinez vulos sfidën

Stadiumi “San Siro” në “flakë” pak pasi kishte kaluar gjysmë ore lojë në derbin Inter – Milan. Zikaltrit fituan...

Diskutimi mes Geasy dhe Luana Vjollcës: Do hap shampanjë kur të martohesh ti

“Zemër Luana” me autorësi dhe moderim të Luana Vjollcës në Tv Klan ka qenë një mbrëmje e tej mbushur me surpriza! Të ftuarit e kësaj...

Zhdukja e bletëve, kërcënim serioz për ekosistemin

Bashkimi Evropian ka bërë të ditur se është në përgatitje e sipër të një plani që ka të bëjë me rritjen e monitorimit të...

“Je ulli pa kokrra”, zihen dy kunatat: Je hasmi numër një, më ke ftohur zemrën

Pjesa e dytë e “Shihemi në Gjyq”, rubrikës së “E diela shqiptare” në Tv Klan ka nisur me tone të ashpra mes Marias dhe...

Ish-kryeministri izraelit: Putini premtoi se nuk do ta vriste Zelensky-in

Ish-Kryeministri i Izraelit Naftali Bennet, i cili shërbeu për pak kohë si ndërmjetës në fillim të sulmit rus në Ukrainë, thotë se Presidenti Vladimir...

Lajme të tjera

Web TV