test

“Fqinjët nga ferri”/ Titujt kryesorë të mediave sportive

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Jemi futur në fundjavën futbollistike dhe disa ndeshje të bukura do të na shoqërojnë në këto dy ditë.

Ndjekim disa nga titujt kryesorë për ditën e sotme:

La Gazzetta dello Sport ia kushton faqen e parë Interit të presidentit Zhang: “Interi sheh yjet”. Dje, gjatë mbledhjes së aksionerëve, presidenti i zikaltërve u rikthye: “Çdo vit kemi forcuar skuadrën, tifozët dhe veten, ne presim që të jemi gjithmonë konkurrues, të krijojmë një rrugë pozitive brenda dhe jashtë fushës. Sa për Skriniar, jam i sigurt se ai e di rëndësinë e këtij klubi. Ai i do ngjyrat tona, kështu që jam i sigurt se do të gjejmë një marrëveshje për të dyja palët”.Prima Pagina La Gazzetta dello Sport 29/10/2022

“Ecim me Diegon”, ky është titulli i Corriere dello Sport. Napoli kundër Sassuolos është në kërkim të fitores së tyre të trembëdhjetë radhazi, duke t’ia dedikuar fitoren Maradonës, idhulli i Napoletanëve që nesër do të kishte mbushur 62 vjeç.Prima Pagina Corriere dello Sport 29/10/2022

Së fundmi, Tuttosport ia kushton faqen e parë sot urgjencës së lëndimit në Juve: “Jo vetëm fat i keq”. Alarmi është edhe për Dushan Vlahovic, i cili vuan sërish nga dhimbjet e ijeve.Prima Pagina Tuttosport 29/10/2022

“E ndaluar të dështojë” eshtë titulli i gazetës katalanase Mundo Deportivo, që ia kushton faqen e parë Barcelonës së Xavit, i cili nuk mund të gabojë më pas eliminimit nga Champions League.Prima Pagina Mundo Deportivo 29/10/2022

Në Angli, nga ana tjetër, Mirror Sport hapet me titullin “Fqinj nga ferri”, duke u fokusuar tek deklarata e Guardiolës për Djajtë e Kuq: “Kam ndjenjën se United po kthehet, më në fund United po kthehet. E kam parë kundër Chelsea, në pjesën e parë. Unë thashë se më pëlqen ajo që shoh nga United tani”.Prima Pagina Mirror Sport 29/10/2022

Të fundit

Gara e Splitit në Kroaci/ Piloti shqiptar renditet në vendin e dytë

Piloti Gentjan Shaqiri arriti të marrë vendin e dytë me makinën e tij “Formula 3”, në Split të Kroacisë. Në...

“Minimumi jetik 200 euro, pensionet 100 euro”/ Dilaveri: Hendeku i thelluar

Eksperti i ekonomisë, Flobens Dilaveri, ka komentuar lidhur me pensionet dhe situatën në të cilën ndodhet shteti. Sipas Dilaverit, minimumi jetik është 200 euro, ndërsa...

Temperaturat e larta shkaktojnë viktimën e parë në Shqipëri

Një 80-vjeçar është gjetur pa shenja jete në anë të rrugës nacionale Roskovec-Berat. Bëhet me dije se i moshuari është Abaz Metaj dhe nga verifikimet...

Ankesa për votim të paligjshëm në zgjedhjet amerikane

Ish Presidenti Donald Trump, i cili pritet të jetë kandidat i Partisë Republikane në garën për Shtëpinë e Bardhë, thotë se njerëzit po votojnë...

Biden lehtëson rrugën për shtetësi rreth 500.000 çifteve në amerikë

Presidenti amerikan, Joe Biden, ka prezantuar të martën një prej përpjekjeve më të mëdha për t’ua lehtësuar rrugën drejt shtetësisë qindra mijëra migrantëve në...

Lajme të tjera

Web TV