test

“Shpëtimtari Lewandowski”/ Titujt kryesorë të mediave sportive

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Është mbyllur e shtuna futbollistike, me disa rezultate surprizuese dhe gola fantastikë. Edhe në ditën e sotme na shoqërojnë disa ndeshje të bukura, ku gjithashtu mund të ketë surpriza.

Ndjekim disa nga titujt kryesorë për ditën e sotme:

La Gazzetta dello Sport hapet në faqen e parë me fitoren e Interit ndaj Sampdorias: “Inter formula 3”. Zikalërit e mbyllën pa vështirësi sfidën dhe vazhdojnë ecurinë positive.Prima Pagina La Gazzetta dello Sport 30/10/2022

“Alien Napoli” ka shkruar Corriere dello Sport. Hat-trick i Osimhen, dhe perla e Kvarastkhelia “shtypin” Sassuolon.Prima Pagina Corriere dello Sport 30/10/2022

Tuttosport hapet me titullin: “Po Fagioli! Një tjetër Juve është e mundur”, duke u fokusuar tek perla e Fagiolit që i dha fitoren Juves ndaj Lecce.Prima Pagina Tuttosport 30/10/2022

“Java më mizore për Atléticon” shkruan madrilenia AS. Atletico dështon edhe ndaj Cadiz, Joao Felix shpëton ‘Colchoneros’ nga humbja.Prima Pagina AS 30/10/2022

Katalanasja Sport hapet me titullin “Shpëtimtari Lewandowski”. Polaku shënoi një gol në minutën e 93’, duke i dhënë fitoren Barçës në transfertën e vështirë ndaj Valencias.Prima Pagina Sport 30/10/2022

Të fundit

Belgjika nuk gabon sërish, Djajtë mposhtin Rumaninë dhe marrin fitoren e parë në Europian

Belgjika regjistron fitoren e parë në EURO 2024, me skuadrën e Tedesco-s që triumfoi 2-0 ndaj Rumanisë në ndeshjen...

Zi në botën e futbollit, ish-futbollisti i njohur dhe familja e tij humbasin jetën

Futbollisti 28-vjeçar i Al Jazira, Ahmad Abu Al-Atta së bashku me gruan dhe fëmijët e tij mbetën të vrarë pas një sulmi ajror izraelit,...

Hodhën fishekzjarrë nga një jaht dhe i vunë flakën pyllit, e pësojnë keq 13 persona

Autoritetet greke arrestuan 13 persona të shtunën pasi fishekzjarrët e nisura nga një jaht ndezën një zjarr në pyll në një ishull pranë Athinës,...

“Nga 15 mijë euro do marrësh 280”/ Zbardhen telefonatat e zhvatjes së italianëve

Top Channel ka zbardhur dosjen për mashtrimet përmes call centerave, ku 17 persona akuzohen se zhvatën 4.7 mln € nga 1200 italianë dhe i...

“Është djali më i bukur shqiptar”/ Adrola Dushi pranon lidhjen me këngëtarin e njohur

Tashmë nuk ka më dyshime! Modelja bukuroshe Adrola Dushi dhe këngëtari i famshëm Capital T janë në një lidhje dashurie. Lajmin e ka konfirmuar bukuroshja...

Lajme të tjera

Web TV