test

“Dreqin, çfarë demi”/ Titujt kryesorë të mediave sportive

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ndjekim disa nga titujt kryesorë për ditën e sotme:

La Gazzetta dello Sport hapet me titullin “Dreqin, çfarë demi”, duke iu referuar fitores së Torinos ndaj Milanit me rezultat 2-1.Prima Pagina La Gazzetta dello Sport 31/10/2022

Corriere dello Sport hapet me zgjatjen e distancës: “Arratisja e Napolit”, pas nokautit të kampionit italian Milan në Torino.Prima Pagina Corriere dello Sport 31/10/2022

Tuttosport, një titull ‘binjak’ me atë të ‘Gazzetta’-s: “Dreqin,çfarë demi!”, vetëm pasthirrma ndryshon për të festuar suksesin e skuadrës së Juric ndaj Milan.

Prima Pagina Tuttosport 31/10/2022

Në Spanjë, Sport hapet me duelin kokë më kokë vazhdon në krye”Faleminderit Girona”, me Barcelonën që falënderon ‘kushërinjtë’ katalanas të Gironas, të cilët rrëmbejnë 1-1 në Bernabeu ndaj Real Madridin.Prima Pagina Sport 31/10/2022

Në Angli, Mirror Sport hapet me triumfin e Manchester United ndaj West Ham: “Rashford godet”. Sulmuesi anglez shënoi golin e vetëm të sfidës dhe i dha 3 pikët Djajve të Kuq.

Prima Pagina Mirror Sport 31/10/2022

Të fundit

Belgjika nuk gabon sërish, Djajtë mposhtin Rumaninë dhe marrin fitoren e parë në Europian

Belgjika regjistron fitoren e parë në EURO 2024, me skuadrën e Tedesco-s që triumfoi 2-0 ndaj Rumanisë në ndeshjen...

Zi në botën e futbollit, ish-futbollisti i njohur dhe familja e tij humbasin jetën

Futbollisti 28-vjeçar i Al Jazira, Ahmad Abu Al-Atta së bashku me gruan dhe fëmijët e tij mbetën të vrarë pas një sulmi ajror izraelit,...

Hodhën fishekzjarrë nga një jaht dhe i vunë flakën pyllit, e pësojnë keq 13 persona

Autoritetet greke arrestuan 13 persona të shtunën pasi fishekzjarrët e nisura nga një jaht ndezën një zjarr në pyll në një ishull pranë Athinës,...

“Nga 15 mijë euro do marrësh 280”/ Zbardhen telefonatat e zhvatjes së italianëve

Top Channel ka zbardhur dosjen për mashtrimet përmes call centerave, ku 17 persona akuzohen se zhvatën 4.7 mln € nga 1200 italianë dhe i...

“Është djali më i bukur shqiptar”/ Adrola Dushi pranon lidhjen me këngëtarin e njohur

Tashmë nuk ka më dyshime! Modelja bukuroshe Adrola Dushi dhe këngëtari i famshëm Capital T janë në një lidhje dashurie. Lajmin e ka konfirmuar bukuroshja...

Lajme të tjera

Web TV