Është 73 vjeç, por Mbreti Charles nuk shkon askund pa lodrën e tij të fëmijërisë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Mbreti Charles është një nga sovranët më të çuditshëm që ka pasur ndonjëherë Britania. Pretendimi u bë nga autori mbretëror Christopher Andersen, i cili ka shkruar një libër të ri për monarkun të titulluar “The King“. Sipas tij, ka disa gjëra befasuese pa të cilat 73-vjeçari nuk mund të largohet nga pallati.

“Ai ende udhëton me një arush prej pelushi të fëmijërisë… e ka pasur që kur ishte fëmijë shumë i vogël,” tha Andersen për ET Online të mërkurën. “I vetmi person që është lejuar ta rregullojë arushin prej pelushi të mbretit Charles është dado e tij e fëmijërisë, me të cilën ai mbetet shumë i afërt.”

Biografi tha gjithashtu se Charles udhëton me një ulëse tualeti të bërë me porosi. Ai gjithashtu preferon ushqimet e gatuara nga kuzhinieri i tij, pavarësisht se ku ndodhet. Megjithatë, sipas tij, këtë pretendim mbreti i ri i Britanisë e ka mohuar.

“Njerëzit që punojnë në pallat, njerëzit që kanë punuar për të, thonë se … kur ai shkon në darka në shtëpitë e të tjerëve, ai shpesh merr kuzhinierin e tij, që të mund t’i përgatisin një vakt që ai do të hanë veçmas në tryezë”, tha biografi.


Të fundit

Manchester City mposht Arsenalin dhe kalon në raundin tjetër të FA Cup

Goli i Nathan Ake vendosi sfidën Manchester City-Arsenal. Dueli i raundit të 1/16-ve në FA Cup, u mbyll 1-0...

Besnikë dhe të qëndrueshëm, me këto shenja do të keni një marrëdhënie perfekte

Personat që i përkasin shenjave të mëposhtme njihen si të qëndrueshëm dhe besnikë. Demi Askush nuk e vlerëson partnerin e tij më shumë se sa një...

Largimi i shqiptarëve, eksperti i punësimit tregon ‘çelësin’: Frenimi i emigracionit..

Në kushtet e largimit të fuqisë punëtore nga vendi, eksperti për çështjet e punësimit Erald Pashai, sugjeron rritjen e pagës mesatare në 850 euro...

Rrëfehet ish-e dashura e McGonigal: I gjeta në shtëpi çantë me para më tha se…

Charles McGonigal kishte një lidhje jashtë martesore, pa e ditur se ky raport do i kushtonte shumë! Duket se qenë Allison Guerriero, e dashura e...

Peleshi për VOA: Nuk ka siguri kibernetike 100%, kërkon kombinim të shumë faktorëve

Ministri i Mbrotjes Niko Peleshi thotë se lufta në Ukrainë ka rritur dyfish shqetësimin në Ballkan dhe se ky rajon mbetet një vatër e...

Lajme të tjera

Web TV