test

“Milani në parajsë”/ Ja titujt kryesorë të mediave sportive për ditën e sotme

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Nga La Gazzetta dello Sport, te Corriere dello Sport dhe TuttoSport: ja titujt kryesorë në faqet e para të gazetave sportive italiane dhe të huaja për ditën e sotme.

“Milani në parajsë” është titulli i gazetës italiane “La Gazzetta dello Sport”. Rossonerët arrijnë kështu kualifikimin për në raundin tjetër pas 9 vitesh mungesë në fazën e eliminimeve direkt në Champions.

E përditshmja italiane “Corriere dello Sport” hapet me titullin: “Giroud i Italisë”. Bomberi francez u shpall “Man of the Match” pas dopietës së realizuar.

“Në Europë me Fede-n” shkruan gazeta “Tuttosport”, me Juven që ngushëllohet me faktin që Federico Chiesa është rikthyer në fushën e lojës pas plot 10 muajsh dhe pritet të jetë deçiziv për bardhezinjtë në rrugëtimin e tyre të ri në Europa League.

 

Në Spanjë, gazeta prestigjioze “Sport” hapet me titullin kryesor: Negociata me Jorginhon. Mesfushori italian i Chelsea-t është drejt përfundimit të kontratës dhe kjo gjë duket se ka vënë në lëvizje jo pak ekipe të Europës, me Barçën dhe Milanin dy prej të interesuarve.

Në Angli, gjithë vëmendja duket se është tek talenti i Dortmundit, Jude Bellingham. “Paguajeni Jude”, është titulli kryesor i gazetës britanike “Mirror Sport”. Disa prej klubeve më të mëdha si Manchester United, Manchester Cigty dhe Liverpool janë të gatshëm të paguajnë rreth 100 mln euro për shërbimet e mesfushorit anglez.

Të fundit

Gara e Splitit në Kroaci/ Piloti shqiptar renditet në vendin e dytë

Piloti Gentjan Shaqiri arriti të marrë vendin e dytë me makinën e tij “Formula 3”, në Split të Kroacisë. Në...

“Minimumi jetik 200 euro, pensionet 100 euro”/ Dilaveri: Hendeku i thelluar

Eksperti i ekonomisë, Flobens Dilaveri, ka komentuar lidhur me pensionet dhe situatën në të cilën ndodhet shteti. Sipas Dilaverit, minimumi jetik është 200 euro, ndërsa...

Temperaturat e larta shkaktojnë viktimën e parë në Shqipëri

Një 80-vjeçar është gjetur pa shenja jete në anë të rrugës nacionale Roskovec-Berat. Bëhet me dije se i moshuari është Abaz Metaj dhe nga verifikimet...

Ankesa për votim të paligjshëm në zgjedhjet amerikane

Ish Presidenti Donald Trump, i cili pritet të jetë kandidat i Partisë Republikane në garën për Shtëpinë e Bardhë, thotë se njerëzit po votojnë...

Biden lehtëson rrugën për shtetësi rreth 500.000 çifteve në amerikë

Presidenti amerikan, Joe Biden, ka prezantuar të martën një prej përpjekjeve më të mëdha për t’ua lehtësuar rrugën drejt shtetësisë qindra mijëra migrantëve në...

Lajme të tjera

Web TV