Deputetja e PD, Jorida Tabaku thirret të paraqitet në SPAK për inceneratorët

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Jorida Tabaku, deputete e Partisë Demokratike dhe kryetare e Komisionit të Posaçëm që u ngrit për inceneratorët, është thirrur të paraqitet paraditen e kësaj të premteje në Prokurorinë Speciale.

Ajo do të pyetet nga prokurorët e SPAK për aferën e inceneratorëve, duke u bërë kështu politikania e disatë që thirret për të dëshmuar. Ajo do të dëshmojë në cilësinë e personit kallëzues për këtë aferë të bujshme që po hetohet nga drejtësia shqiptare.

Tabaku ka shkuar në ambientet e SPAK rreth orës 10.00, dhe në përfundim është njoftuar se do të japë një deklaratë për mediat.

Më herët, në SPAK ka qenë dhe ish-kryetarja e LSI Monika Kryemadhi. Ajo është thirrur gjithashtu në cilësinë e kallëzueses dhe ka pohuar se ka dorëzuar prova të reja. Po ashtu, në prokurorët e posaçëm kanë pyetur dhe Gazment Bardhin, edhe ky si person që ka bërë kallëzim për inceneratorët.

Të fundit

“14 maji”/ Berisha: Sot mjerisht në monizëm, Alibashat nuk kanë merituar asnjë mbështetje

Sali Berisha tha është penduar për mbështetjen që i ka dhënë më parë Lulzim Bashës dhe Enkelejd Alibeajt duke...

Masakra e 2 Prillit/ Meta: Të vendosur për të mbrojtur amanetin e martirëve

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta iu është bashkuar reagimeve për demonstratën e 2 prillit të 1991 ku humbën jetën 4 qytetarë, martirë...

“Më hodhi diçka në pije”/Qetsori zbulon sherrin e vjetër me Bledin: Do ja rregulloj unë..

Teksa askush nuk e priste largimin e Olta Gixharit nga shtëpia më e famshme në Shqipëri, banorët patën mbrëmë edhe një të papritur tjetër. Në...

‘Do sjellim ndryshimin për qytetarët e Tiranës’/ Braimllari: Me Këlliçin ulim taksat

Sekretari organizativ i Partisë së Lirisë Endrit Braimllari, njëkohësisht kandidat për Këshillin Bashkiak të Tiranës deklaron se me Belind Këlliçin kryetar bashkie ne do...

Temperatura nën zero dhe dëborë/ Surprizat e motit për javën e ardhshme

Vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme me origjinë polare gjatë javës që vjen. Depërtimi i...

Lajme të tjera

Web TV