Tension dhe kaos prej zgjedhjeve, Formula 1 merr vendimin për Çmimin e Madh në Brazil

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Situata në Brazil nuk është aspak e mirë pas zgjedhjeve të fundit, ku dhuna në rrugë është e pranishme në të gjithë shtetin amerikano-latin dhe protestat janë të shumta. Mjaft nga rrugët kombëtare janë bllokuar, përfshirë edhe ato që lidhin aeroportin e San Paolo me pistën e Interlagos, ku zhvillohet gara e radhës në Formula 1.

Mediat ndërkombëtare u shprehën se gara e radhës e botërorit, e planifikuar pas 10 ditësh në Brazil, mund të anullohet si pasojë e situatës së krijuar. Gjithsesi, drejtuesit e Formula 1 kanë siguruar se gara do të zhvillohe normalisht më 13 nëntor: “Fundjava e garës së ardhshme në Brazil do të jetë e qetë dhe gjithçka do të zhvillohet normalisht”, tha Stefano Domenikali, presidenti i Formula 1.

Duket se kreu i Formula 1 ka marrë garanci për zhvillimin normal të garës. Gjithsesi, dy ditë më parë, mjaft kamionë ishin bllokuar rrugës për në pistën e Interlagos, mes të cilëve edhe një kamion që mbarte materiale të Ferrarit.

Të fundit

Interi është fitues i derbit të Milanos, goli i Lautaro Martinez vulos sfidën

Stadiumi “San Siro” në “flakë” pak pasi kishte kaluar gjysmë ore lojë në derbin Inter – Milan. Zikaltrit fituan...

Diskutimi mes Geasy dhe Luana Vjollcës: Do hap shampanjë kur të martohesh ti

“Zemër Luana” me autorësi dhe moderim të Luana Vjollcës në Tv Klan ka qenë një mbrëmje e tej mbushur me surpriza! Të ftuarit e kësaj...

Zhdukja e bletëve, kërcënim serioz për ekosistemin

Bashkimi Evropian ka bërë të ditur se është në përgatitje e sipër të një plani që ka të bëjë me rritjen e monitorimit të...

“Je ulli pa kokrra”, zihen dy kunatat: Je hasmi numër një, më ke ftohur zemrën

Pjesa e dytë e “Shihemi në Gjyq”, rubrikës së “E diela shqiptare” në Tv Klan ka nisur me tone të ashpra mes Marias dhe...

Ish-kryeministri izraelit: Putini premtoi se nuk do ta vriste Zelensky-in

Ish-Kryeministri i Izraelit Naftali Bennet, i cili shërbeu për pak kohë si ndërmjetës në fillim të sulmit rus në Ukrainë, thotë se Presidenti Vladimir...

Lajme të tjera

Web TV