test

“Puthja e fundit”/ Lamtumira e Pique dhe derbi i Italisë, ja titujt e mediave sportive

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Nga “La Gazzetta dello Sport”, te “Corriere dello Sport” dhe spanjollja “Mundo Deportivo”: ja titujt kryesorë në faqet e para të gazetave sportive kryesore në botë për ditën e sotme.

‘La Gazzetta dello Sport’ hapet me një nga temat më të rëndësishme të tregut të momentit: “Leao, firma e nxehtë”. Mes Milanit dhe portugezit nuk ka asnjë marrëveshje për shifrat për rinovimin, të paktën për momentin.

Ndërkohë sot pritet ndeshja e rëndësishme për kreun, me Atalantën që do të sfidojë liderët e Napolit, që vijnë me një mungesë të rëndësishme. “Kaq shumë Osi” shkruan “Corriere dello Sport” duke iu referuar bomberit nigerian Osimhen i cili do të udhëheqë i vetëm sulmin e Napolit, me talentin gjeorgjan Kvaratskhelia, jashtë fushës si pasojë e një problemi fizik.

“Tuttosport” hapet me titullin “Juve, goditja ndaj Interit”. Derbi i Italisë do të luhet mbrëmjen e nesërme me bardhezinjtë të cilët synojnë fitoren e parë kundër zikaltërve pas 2 vitesh.

Në Spanjë, prestigjozja “Mundo Deportivo” i kushton një vëmendje të veçantë mbrojtësit katalanas Gerard Pique, i cili do të luajë sot ndeshjen e tij të fundit me fanellën e Barcelonës pasi vendosi të tërhiqej nga futbolli. “Puthja e fundit” është titulli kryesor i gazetës spanjolle.

E përditshmja britanike “Daily Express Sport” ndez sfidën mes Tottenham dhe Liverpool me deklaratën e Conte-s kundrejt Jurgen Klopp: “Ne të kushtuam ty titullin”, me italianin i cili i është përgjigjur teknikut të “The Reds” pasi ky i fundit u shpreh negativisht për fubollin e luajtur nga londinezët e “Spurs”.

Të fundit

Belgjika nuk gabon sërish, Djajtë mposhtin Rumaninë dhe marrin fitoren e parë në Europian

Belgjika regjistron fitoren e parë në EURO 2024, me skuadrën e Tedesco-s që triumfoi 2-0 ndaj Rumanisë në ndeshjen...

Zi në botën e futbollit, ish-futbollisti i njohur dhe familja e tij humbasin jetën

Futbollisti 28-vjeçar i Al Jazira, Ahmad Abu Al-Atta së bashku me gruan dhe fëmijët e tij mbetën të vrarë pas një sulmi ajror izraelit,...

Hodhën fishekzjarrë nga një jaht dhe i vunë flakën pyllit, e pësojnë keq 13 persona

Autoritetet greke arrestuan 13 persona të shtunën pasi fishekzjarrët e nisura nga një jaht ndezën një zjarr në pyll në një ishull pranë Athinës,...

“Nga 15 mijë euro do marrësh 280”/ Zbardhen telefonatat e zhvatjes së italianëve

Top Channel ka zbardhur dosjen për mashtrimet përmes call centerave, ku 17 persona akuzohen se zhvatën 4.7 mln € nga 1200 italianë dhe i...

“Është djali më i bukur shqiptar”/ Adrola Dushi pranon lidhjen me këngëtarin e njohur

Tashmë nuk ka më dyshime! Modelja bukuroshe Adrola Dushi dhe këngëtari i famshëm Capital T janë në një lidhje dashurie. Lajmin e ka konfirmuar bukuroshja...

Lajme të tjera

Web TV