4-vjeçarja shqiptare qëndroi pranë nënës së vdekur në shtëpi, mendoi se ishte në gjumë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një ngjarje e trishtë ka ndodhur pak ditë më parë në Vigevano ku një 40-vjeçare shqiptare humbi jetën dhe si shkak i vdekjes dyshohet arrest kardiak ndërsa ajo ishte në gjumë. 40-vjeçarja jetonte me vajzën e saj vetëm 4-vjeçe.

Vogëlushja, e cila për fat nuk e kuptoi as tragjedinë e ndodhur gjatë natës dhe qëndroi në shtëpi deri në orët e pasdites, kur tezja mbërriti , e shqetësuar pasi e motra nuk po përgjigjej në telefon. 4-vjeçarja mendonte se nëna po flinte.

Mos bëni zhurmë se po fle mami”, këto kanë qenë fjalët që vogëlushja i ka thënë tezes së saj kur ajo mbërriti në shtëpinë e 40-vjeçares.

Motra e 40-vjeçares, e cila sapo mbërriti në shtëpi, pa trupin e shtrirë në shtrat dhe menjëherë kuptoi se çfarë kishte ndodhur. Ai e mori vogëlushen në krahë dhe e mori me vete. Më pas është kërkuar ndërhyrja e personelit mjekësor dhe policisë, të cilët nuk kanë gjetur asgjë që të sugjeronte vdekje të dhunshme.

Trupi i pajetë iu kthye menjëherë familjes për ceremonië e varrimit. Do të jetë tezja ajo që do të kujdeset për vogëlushen, e cila ka mbetur vetëm.

Të fundit

Interi është fitues i derbit të Milanos, goli i Lautaro Martinez vulos sfidën

Stadiumi “San Siro” në “flakë” pak pasi kishte kaluar gjysmë ore lojë në derbin Inter – Milan. Zikaltrit fituan...

Diskutimi mes Geasy dhe Luana Vjollcës: Do hap shampanjë kur të martohesh ti

“Zemër Luana” me autorësi dhe moderim të Luana Vjollcës në Tv Klan ka qenë një mbrëmje e tej mbushur me surpriza! Të ftuarit e kësaj...

Zhdukja e bletëve, kërcënim serioz për ekosistemin

Bashkimi Evropian ka bërë të ditur se është në përgatitje e sipër të një plani që ka të bëjë me rritjen e monitorimit të...

“Je ulli pa kokrra”, zihen dy kunatat: Je hasmi numër një, më ke ftohur zemrën

Pjesa e dytë e “Shihemi në Gjyq”, rubrikës së “E diela shqiptare” në Tv Klan ka nisur me tone të ashpra mes Marias dhe...

Ish-kryeministri izraelit: Putini premtoi se nuk do ta vriste Zelensky-in

Ish-Kryeministri i Izraelit Naftali Bennet, i cili shërbeu për pak kohë si ndërmjetës në fillim të sulmit rus në Ukrainë, thotë se Presidenti Vladimir...

Lajme të tjera

Web TV