Publikohet lista me lojtarët e Brazilit që do të ftohen në botërorin e Katarit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kur kanë mbetur edhe më pak se dy javë nga starti i Botërorit Katar 2022, trajneri i Brazilit, Tite ka ndarë mendjen për 26 lojtarët që do të grumbullojë për këtë kompeticion, duke publikuar listën finale.

Tre portierë, 8 mbrojtës, 6 mesfushorë dhe 9 sulmues janë të përzgjedhurit e Tites për eventin më të rëndësishëm futbollistik të globit, që do ta shohë Brazilin sërish pretendent, këtë herë për Botërorin e 6 në histori.

Bie në sy grumbullimi i Dani Alves, që së fundi ka qenë pjesë e Pumas në Meksikë dhe prej ditësh stërvitet me të rinjtë e Barcelonës për të qenë në formën e duhur për Botërorin e Katarit.

Ky do të jetë Botërori i tretë për 39-vjeçarin, që ka qenë pjesë e “Selecaos’ më 2010-ën dhe 2014-ën, por ka munguar në Rusi 2018 ndërsa bie në sy përjashtimi i Firminos të Liverpool.

Lista zyrtare e Brazilit:


Të fundit

Porti tregtar në Porto Romano, Rama: Projekt strategjik për vendin

“Një projekt strategjik për vendin por edhe rajonin e Europës juglindore” – kështu e konsideroi kreu i qeverisë Edi...

Nedim Bajrami prezantohet tek Sassuolo, trajneri gati të ndryshojë skemën për të

Nedim Bajrami është futbollisti më i ri i Sassuolo. Mesfushori shqiptar është transferuar orët e fundit të merkatos së janarit në klubin emilian për...

Kontrolle të shumta, FBI “zbarkon” në shtëpinë e Presidentit Biden

FBI ka nisur kontrollet në shtëpinë e Presidentit Joe Biden në Delaware si pjesë e një hetimi për dokumente të klasifikuara. Lajmin e konfirmoi avokati...

Nuk kishin para për t’i blerë biletën, çifti braktis foshnjën në aeroport

Çfarë bëni kur nuk keni para për një biletë avioni për fëmijën tuaj? Me siguri nuk e lini në aeroport. Sipas Daily Mail,  një çift...

Stuhia e dëborës godet SHBA, anulohen 1400 fluturime

Më shumë se 1,400 fluturime u anuluan ditën e sotme në SHBA pasi një stuhi dëbore goditi shtetet nga Teksasi në Virxhinia Perëndimore. Gjithsej 1,467...

Lajme të tjera

Web TV