Shorti i fazës së 1/16 në Champions League, Real Madrid përballet me Liverpoolin

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

16 ekipet më të mira në Evropë mësuan rivalët e tyre në fazën e 1/8 në Champions League. Goglat rezervuan përballje fantastike, në fakt ishte e pritshme pasi ekipe si PSG dhe Liverpool u kualifikuan si të dytët në grupet respektive.


Shorti solli për tifozët edhe një herë finalen e edicionin të fundit teksa Real Madrid “peshkoi” sërish Liverpool. Një tjetër përballje fantastike është ajo ndërmjet PSG dhe Bayern Munich, një tjetër finale e parakohshme, në fakt një finale që tifozët e shijuan pak vite më parë.

Kampionët e Serie A, Milan gjejnë në fazën e 1/8 Tottenham e Antonio Conte-s. Short me fat për Inter me zikaltërit që do të përballen me Porton. Mund të buzëqeshin edhe në radhët e Napolit pasi goglat i vendosën përballë Frankfurt. Man.City i Pep Guardiolës, një nga favoritet e këtij edicioni, do të përballet në fazën e 1/8 me ekipin e Leipzig:

FAZA E 1/16 E ÇIFTEVE

Leipzig-Man.City
Clube Brugge-Benfika
Liverpool-Real Madrid
Milan-Tottenham Hotspur
Frankfurt-Napoli

Dortmund-Chelsea
Inter-Porto
PSG-Bayern

Ndeshjet e para të fazës së 1/16 do të luhen më 14/15 shkurt ndërsa ndeshjet e kthimit me 21/22 shkurt.

Të fundit

Reagimi i Kate Middleton kur iu kërkua të bënte një “selfie” po bëhet viral

Të martën, Princesha e Uellsit, 41 vjeçe, udhëtoi në qytetin verior anglez të Leeds për të folur me vendasit...

Porti i ri Tregtar në Porto Romano, Balluku: Investim strategjik për Shqipërinë

Zëvendëskryeministrja Belinda Balluku zhvilloi një takim sot me përfaqësues nga një serë kompanish dhe institucionesh financiare ndërkombëtare, të interesuara për ndërtimin e portit tregtar...

COVID-19, MSH: 10 raste të reja me koronavirus, asnjë viktimë në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale i bën thirrje qytetarëve të mos neglizhojnë vaksinimin anticovid dhe vaksinimin kundër gripit, për të forcuar mbrojtjen ndaj...

Porti tregtar në Porto Romano, Rama: Projekt strategjik për vendin

“Një projekt strategjik për vendin por edhe rajonin e Europës juglindore” – kështu e konsideroi kreu i qeverisë Edi Rama, projektin për ndërtimin e...

Nedim Bajrami prezantohet tek Sassuolo, trajneri gati të ndryshojë skemën për të

Nedim Bajrami është futbollisti më i ri i Sassuolo. Mesfushori shqiptar është transferuar orët e fundit të merkatos së janarit në klubin emilian për...

Lajme të tjera

Web TV